Fransa, MiCA ahenk sürecine odaklandı

Fransa, MiCA ahenk sürecine odaklandı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Fransa, MiCA ahenk sürecine odaklandı

Fransa’nın mali düzenleyicisi AMF, MiCA düzenlemelerine daha güzel ahenk sağlamak için kripto firmalarının kayıt gerekliliklerini değiştirdi.

Avrupa Birliği‘nin ağır mesai harcayarak hazırladığı kripto düzenlemeleri MiCA, merakla bekleniliyor. Avrupa Birliği ülkeleri, MiCA için ahenk ve hazırlık süreçlerini tamamlamaya çalışıyor.

Fransa, MiCA için ahenk süreçleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Fransa’nın mali düzenleyicisi AMF, kripto şirketlerinin kayıt gerekliliklerini değiştirerek işleri sıkılaştırdı.

Fransa, yeni değişiklikler ile kripto şirketlerinin ensesinde

Fransa’nın mali düzenleyicisi AMF, MiCA ahenk süreci kapsamında değişikliğe gitti. AMF, kripto şirketlerinin kayıt gerekliliklerinde gittiği değişikliği ülkede hizmet vermek isteyen yeni oyunculara mecburî kılacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fransa, MiCA ahenk sürecine odaklandı 1

Ülkenin mali düzenleyicisi AMF, 2024 yılının birinci gününde yürürlüğe girecek biçimde hazırladığı yeni değişikliğini duyurdu. AMF, bu değişiklik sonucunda, dijital varlık hizmet sağlayıcıları için geliştirilmiş kayıt gerekliliklerini belirledi.

Değişiklikler tıpkı vakitte ülkede esasen daha evvel aldığı onay ile faaliyet gösteren şirketler için süratli prosedür uygulamasına imkan tanıyacak. Bu firmaların yetkilendirilmesi evresi olacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AMF, “1 Ocak 2024’ten evvel kolay bir kayıt alan DASP’ler bir “büyükbaba” hususundan yararlanır ve bu tarihten evvel geçerli olan çerçeveye tabi olmaya devam eder” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap