Fraktal Bitcoin’in Haftalık Eylemiyle Eşleşti – Sırada Ne Var?

Fraktal Bitcoin’in Haftalık Eylemiyle Eşleşti – Sırada Ne Var?

Paylaş
Fraktal Bitcoin’in Haftalık Eylemiyle Eşleşti – Sırada Ne Var?

Kriptokoin – Fraktallar, tüm doğada yaygın olarak bulunan fakat aynı zamanda Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi finansal varlıkların fiyat listelerinde de yinelenen kalıpları ifade ediyor.

Önde gelen bir kripto para yatırımcısı, düşük zaman dilimlerinde geçerli olan mevcut fiyat hareketinin haftalık fiyat hareketinin fraktalı şeklinde göründüğünü, ancak haftalık fiyat hareketinin bile geçmişten gelen bir fraktal olabileceğini belirtiyor.

Fraktallar her yerdeler. Bitki yapraklarının oluşumunda ve kar taneleri oluşumunda da bulunurlar. Ayrıca Bitcoin listelerinin her yerinde de varlar.

Tanınmış bir kripto yatırımcısına göre, daha düşük zaman dilimi Bitcoin grafiklerinde mevcut fiyat hareketinin, haftalık zaman dilimlerinde gerçekleşen fiyat hareketiyle neredeyse tamamen aynı seviyeye geldiği görülüyor.

Çin’in, Bitcoin’in kurulu olduğu blok zinciri teknolojisini destekleyeceği haberi üzerine gerçekleşen güçlü bir yükselişin ardından, varlığın şimdiye kadarki en büyük 24 saatlik fiyat artışlarından birini yaşayan Bitcoin, konsolide olmaya başladı ve sonunda çöktü.

Çöküş gerçekleştiğinde ve piyasa bir kez daha düşmeye başladığında, hafta sonu boyunca güçlü bir yükseliş daha uzun sürdü. Bitcoin o zamandan beri işlem görmekte olduğu 8 bin 700 dolar değerine düştü.

Hareket

Hareketin tamamı, Nisan ayının başlarında Bitcoin’in parabolik rallisini taklit ediyor gibi görünmekte. Bu durum kripto varlığının bedeli reddedilmeden ve konsolidasyona başlamadan önce 14.000 dolara ulaştığına işaret ediyor.

Düşük zaman dilimi hareketi gibi, Bitcoin fiyatı da konsolidasyon işlem aralığından düştü. Yerel bir düşük seviye ayarlandıktan sonra, güçlü bir şekilde yükseldi. Ancak sonuçta bir kez daha düşüş yaşandı.

Daha düşük zaman dilimlerinde oynayan fraktalın kendisi bir fraktalın kendisi olabilir. 3 günlük zaman dilimine bakıldığında haftalık zaman dilimlerindeki geçerli fiyat eylemi, kripto varlığı Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek fiyatını belirlediğinde Bitcoin pazarlarında görülen fiyat hareketiyle mükemmel şekilde eşleşiyor gibi görünüyor.

Her iki grafik de bir ayı bayrağına dağılan inen bir üçgen oluşumunu gösteriyor. Ayı bayrağının kendisi bir ayı tuzağı haline geldi. Ortada inen üçgenin eski desteğini, gerçek düşüş ve düşüş trendi başlamadan önce direnç olarak teyit eden büyük bir ani yükselişe yol açtı.

Kırılmalar

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden kırılmasının ardından fiyat hareketleri gibi bitcoin, nihayet bir boğa koşusuna dönmeden önce 2018 ayı piyasasını taklit eden derin bir düşüş eğilimine girebilir.

Bitcoin inen üçgenin desteğini direnç olarak onayladıktan sonra – o zaman 13 bin dolarlık bir fiyat idi – kripto varlığı yerel seviyelere geri dönerek 10 bin dolar civarında düştü ve 2018’de kripto para biriminin fiyatını 5 bin 800 dolara düşüren önemli bir düşüş yaşadı.

Aynı fiyat hareketi oynarsa, Bitcoin ayı bayrağını kırmaya başladıysa, son kez olduğu gibi, Bitcoin 5 bin 800 dolar civarında bir V şeklinde düşük değer oluşturabilir. Bu fraktalların gerçekten geçerli olup olmadığını yalnızca zaman gösterecek. Ancak görünenlerin ne kadar benzer olduğu kesinlikle inandırıcı.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap