Foresight Ventures, Blockchain Projelerine Kaynak Ayıracak

Foresight Ventures, Blockchain Projelerine Kaynak Ayıracak

Paylaş
BTC Piyasası: Foresight Ventures, Blockchain Projelerine Kaynak Ayıracak

Risk sermayesi şirketi Foresight Ventures, gelecek vaat ettiğini düşündüğü blockchain projelerine 200 bin dolara kadar kaynak ayıracağını duyurdu.

Singapur merkezli risk sermayesi şirketi, Foresight X Accelerator programına 10 milyon dolar daha bağışlayarak toplamda 20 milyon dolara yükselteceğini açıkladı. Bu atak, firmanın yapay zeka, sıfır bilgi, makine tahsili, Bitcoin likit staking türevleri ve NFT ekosistemlerinde inşa edilen Web3 projelerine odaklanacak hızlandırıcı müracaatının ikinci evresi ile tıpkı vakte denk geldi. 

İlk Etapta 30 şirkete Yatırım Gerçekleştirildi

Foresight daha evvel, Kasım 2022’de başlatılan hızlandırıcı programı için 10 milyon dolar taahhüt etti.

Şirket, birinci basamakta Web3 proje havuzundan 30 şirkete odaklanarak 50.000 ila 200.000 dolar ortasında bir yatırım gerçekleştirdi. Hızlandırıcının ikinci basamağının başlamasıyla birlikte Foresight, seçilen her projeye 200.000 dolar tahsis edeceğini ve pratik rehberlik sağlamak için VC firmasından en fazla üç mentor ve bir fon ortağı atayacağını belirtti. Bunun yanı sıra programın tamamlanmasının akabinde bir demo günü düzenleneceğinin de altı çizildi. 

2020 yılında kurulan Foresight’in VC portföyünde 400 milyon doların üzerinde birleşik idare altındaki varlık (AUM) bulunmaktadır. Şirketin elinde bulundurduğu bu varlıklar, Bitget’i satın almasının ve çok zincirli cüzdan sağlayıcı BitKeep ile paydaşlık kurmasının akabinde değerli ölçüde arttı. 

Şirket, geçtiğimiz ay dünya çapındaki blockchain projelerine odaklanan 100 milyon dolarlık Web3 fonunun lansmanı için Bitget ile iştirak kuran birkaç VC’den biriydi. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap