Fon Yöneticisi Tarih Verdi: Bitcoin O Sayılara Gidiyor!

Fon Yöneticisi Tarih Verdi: Bitcoin O Sayılara Gidiyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Fon Yöneticisi Tarih Verdi: Bitcoin O Sayılara Gidiyor!

Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu Mark Yusko, Bitcoin fiyatının 2028 düzeylerini varsayım ediyor. Fon yöneticisine başkan kripto önümüzdeki yıllarda 6 haneli sayıları geride bırakacak.

Mark Yusko, Bitcoin fiyat varsayımlarını 3’e katladı

Ünlü yönetici daha öncede 100.000 dolar civarında yüksek çıta Bitcoin fiyat varsayımlarına yer vermişti. En son açıklamalarında dikkatleri altın piyasasına çekti. Yusko, Bitcoin’in 2028’e kadar altın ile ortasındaki farkı kapatacağını öngörüyor. Bu türlü bir durumda BTC’nin ulaşacağı şu düzeyleri belirliyor:

Altının nakdî kıymeti yaklaşık 6 trilyon dolar. Bence Bitcoin, 2028’e kadar tüm bunların yerini alabilir. 6 trilyon dolarlık mali bedel, yaklaşık 10 kat artış manasına gelir, bu da bize yaklaşık 300 bin dolarlık bir fiyat veriyor.

BTC Piyasası: Fon Yöneticisi Tarih Verdi: Bitcoin O Sayılara Gidiyor! 1

Yusko ayrıyeten Nisan 2024’te gerçekleşecek sıradaki BTC halving döngüsüne dikkat çekti. Başkan kriptonun bu tarihe kadar 100 bin doları geri bırakabileceğini söyledi. Ünlü yönetici, 2028 için 300.000 doları muhtemel bulurken, kısa vadede ruhsal 100 bin dolar eşiğini geçeceğimizden emin. Tahlillerine nazaran:

Her Bitcoin halving döngüsünde bir sıfır ekledik. Bence BTC önümüzdeki Nisan’a kadar 100 bin dolar düzeylerine kadar bir yükseliş yaşayabilir.

“Taşınabilir yahut bölünebilir olmalı”

Mark Yusko’un yeni açıklamaları genel manada Bitcoin’i altın ile karşı karşıya getirdi. Uzman, altının taşınabilir yahut bölünebilir olmadığının altını çiziyor. Bu cins varlıklar Ukrayna’da olduğu üzere bilhassa savaş periyotlarında kritik ehemmiyete sahip. Öte yandan Bitcoin bu sıkıntılara kalıcı bir tahlil getiriyor.

Bitcoin’in toplumsal hakimiyeti artıyor

Yusko’un söyledikleri bir yana, 26 Temmuz’daki 0,25 baz puanlık faiz artırımı akabinde BTC toplumsal metriklerde öne çıkan isimlerden biri oldu. FOMC duyurusundan evvel, BTC’nin toplumsal hakimiyeti yaklaşık %22’lik bir düşüş yaşamıştı. Btcpiyasasi.com olarak detaylara bu yazıda yer verdik.

Ancak duyurudan sonra senaryo süratle değişti ve toplumsal hakimiyet süratle %26’nın üzerine çıktı. Şu anda %25 civarında olmasına karşın, FOMC öncesi düzeyinden daha yüksek olmaya devam ediyor.

BTC Piyasası: Fon Yöneticisi Tarih Verdi: Bitcoin O Sayılara Gidiyor! 2

Sosyal hakimiyetteki bu dikkate kıymet artış, ekseriyetle piyasa iştirakçileri ortasında farklı bir halde bir fiyat artışı mümkünlüğünü artırma eğiliminde olan bir endişe hissiyle ilişkilendirilir. Bu durumun dinamiklerini gözlemledikçe, kripto topluluğunda aşikar bir beklenti duygusu var. Birçoğu bu endişe odaklı hissin önümüzdeki günlerde gidişatını nasıl şekillendirebileceğini görmek için Bitcoin’in fiyat hareketlerini yakından takip ediyor.

Bitcoin fiyatı ne durumda?

26 Temmuz’da, Bitcoin’in günlük grafiği, bedelde hafif bir artışa şahit olarak bir umut ışığı gösterdi ve kârla kapatmayı başardı. Bilhassa, bu esnada, daha evvel düştüğü bir düzey olan 30.000 dolara yaklaştı. Şu anda hafif bir düşüşle tekrar 29.000 dolara yakın süreç görüyor.

BTC Piyasası: Fon Yöneticisi Tarih Verdi: Bitcoin O Sayılara Gidiyor! 3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap