Flare API Portal, Google Cloud Marketplace’te Blockchain API’lerini Başlatacak (Sponsorlu)

Flare API Portal, Google Cloud Marketplace’te Blockchain API’lerini Başlatacak (Sponsorlu)

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Flare API Portal, Google Cloud Marketplace’te Blockchain API’lerini Başlatacak (Sponsorlu)

Geliştiricilere öbür zincirlere kıyasla daha bütünlüklü ve merkeziyetsiz erişim sağlayan Layer-1 Blockchain’i Flare, API portalını Google Cloud Marketplace’e entegre ederek, platformda kimi blockchain API’lerini piyasaya sürdü.

Bu durum, Flare düğümlerinden ve Connected Chain düğümlerinden gelen Blockchain datalarına, Google Cloud Marketplace kullanan geliştiricilerin, çarçabuk Blockchain süreçleri gerçekleştirebilmek için erişimini sağlıyor.

Flare API Portal, Blockchain API’lerini Başlattı

Google Cloud’un Cloud Marketplace’i artık, Algorand, BNB Smart Chain, Bitcoin, Dogecoin, Ethereum, Flare, Litecoin, Songbird ve XRP blockchain API’lerini destekliyor. Gelecekte Flare’in API Portalına eklenen tüm blockchain API’leri, Google Cloud geliştiricilerinin kullanımına sunulacak.

Blockchain API’leri, geliştiricilerin süreç gerçekleştiren ve ve zincirin en son durumuna ait ziincir üzerindeki dataları sorgulayan uygulamalar oluşturmasına imkan sağlar. API’lere olan mevcut erişim, geliştiricilerin etkileşim kurmak istedikleri her blockchain için kendi düğümlerini çalıştırma zorunluluğundan kurtarır. Bu, birden çok bilgi kaynağını sorgulaması gereken zincirler ortası uygulamalar oluştururken bilhassa kıymetlidir. Önde gelen kripto para borsaları ve cüzdanlar, API portalını kendi altyapılarına karşı bir müdafaa olarak kullanır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Flare API Portal, Google Cloud Marketplace’te Blockchain API’lerini Başlatacak (Sponsorlu) 1

Flare’in Markatplace ile olan bu entegrasyonu, Google Cloud kullanan herkesin mevcut Google Cloud hesapları aracılığıyla Flare’in mevcut tüm API’lerine kolay erişim sağlayabileceği manasına gelir. Google Cloud Marketplace aracılığıyla Flare API’lerine yapılan harcama, bir müşterinin Google Cloud’da taahhüt ettiği harcamaya ek edilebilir.

Flare’nin Mühendislikten Sorumlu Lider Yardımcısı Josh Edwards, “Önde gelen blockchain API’lerinin Google Cloud Marketplace üzere platformlarda daha fazla kullanılabilirliği, Web3 iştirakinin önündeki pürüzleri azaltıyor. Bu, geliştiricilerin ağır donanım maliyetleri altında ezilmeden blockchain teknolojisi ve onun birçok kullanım durumunu test etmelerini kolaylaştırıyor. Ek olarak, daha büyük kuruluşların ve onların iş ortaklarının inançlı, emniyetli ve onaylanmış bir Web3 API seti ile deneme yapma mümkünlüğünün da önünü açar. Sonuç olarak geliştirici eklipler rastgele bir altyapı sorunu yaşamadan uygulama oluşturma esnekliğine sahip olurken birebir vakitte olağanüstü eserler oluşturma ve bunları göndermelerine imkan sağlıyor” tabirlerini kullandı:

Google Cloud’da Web3 Mühendisliği Lideri James Tromans, “Flare’in yüksek performanslı API’lerinin MarketPlace’e entegrasyonuyla ekosistemimizdeki web3 iş ortaklarımızın maksatlarını desteklemekten ve teşvik etmekten dolayı heyecan duyuyoruz” dedi.

Flare’in EVM tabanlı Layer 1’i, öteki zincirlerden ve Web2 kaynaklarından yüksek bütünlüklü bilgilere merkeziyetsiz erişim sağlayarak blockchain’in faydasını artırmak için tasarlanmıştır. Flare’in datalarıyla birlikte çalışabilirlik altyapısıyla bağlanan her blockchain, gün sonunda Google Cloud’a eklenecek ve geliştiricilerin en düzgün 100 zincire erişmesine imkan tanıyacak.

Flare Hakkında

Flare, geliştiricilere başka zincirlerden ve internetten yüksek bütünlüklü datalara merkeziyetiz erişim sağlayan EVM tabanlı bir Layer 1 blockchain’idir. Bu, uygulamaların tek bir dağıtım yoluyla biden fazla zincire hizmet etmesine imkan sağlarken, yeni kullanım durumlarını ve para kazanma modellerini mümkün kılar.

Flare’in State Connector’ları, hem öbür blockchain’lerden hem de internetten gelen bilgilerin Flare üzerindeki akıllı kontratlarla inançlı ve ölçeklenebilir biçimde kullanılmasını sağlar.

Flare Time Series Oracle, merkezi sağlayıcılara bel bağlamaya gerek olmaksızın Flare üzerindeki data uygulamalarına yüksek oranda merkeziyetsiz fiyat ve data akışı sunar.

Flare API Portal, Flare zincirlerine ve Flare’in bilgi toplama protokolleriyle bağlanan tüm zincirlere açılan bir ağ geçididir. Geliştiricilerin en düzgün blockchain düğümlerine erişmesini sağlar.

Her zamandakinden daha fazla datayla, birden çok ekosisteme hizmet vermek için Flare ile inşa edin. 

Website   |   Twitter   |   Telegram   |   Discord

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap