Fireblocks’un takviyesi sonlanıyor: Binance, Terra Luna Classic’i kaldıracak mı?

Fireblocks’un takviyesi sonlanıyor: Binance, Terra Luna Classic’i kaldıracak mı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Fireblocks’un takviyesi sonlanıyor: Binance, Terra Luna Classic’i kaldıracak mı?

Fireblocks üzere dijital varlık altyapı sağlayıcıları, Terra Luna Classic (LUNC) dayanağını sonlandıracağını duyurarak LUNC topluluğunun ekosistemi yine canlandırma eforuna bir zorluk daha ekliyor. Şirketler, fon kaybı ve genel istikrarsızlık riskini yüksek seviyede taşıyan birçok neden gösterdi. Bu durum, Terra Luna Classic’in en büyük destekçisi olan Binance’in da LUNC token’ını borsadan kaldırabileceği manasına gelebilir.

Binance, Terra Luna Classic’i borsadan kaldıracak mı?

8 Ağustos’ta LUNC DAO tarafından paylaşılan bir yazıda, Fireblocks üzere birçok dijital varlık altyapı sağlayıcısının, Terra Luna Classic (LUNC) dayanağını sonlandıracağı açıklandı. Bu durum, LUNC’un FireBlocks’ı bir saklama tahlili yahut öbür hizmetler olarak kullanan merkezi borsalardan kaldırılacağı manasına geliyor.

LUNC DAO tarafından paylaşılan duyuruya nazaran Fireblocks, LUNC takviyesini çekme kararının arkasındaki birkaç nedeni sıraladı.

Bu nedenler ortasında güvenilmez genel düğüm altyapısı, merkezi olmayan idare hali nedeniyle yükseltme ve değişiklikler konusunda uyumsuz kararlar alınması, vergi fiyatı yapısında sık sık değişiklikler ve rastgele bir teknik evrak eksikliği bulunuyor.

Kripto borsaları tarafından LUNC’nin listeden çıkarılması riskine yol açan VP merkezileştirmesini, teklifleri ve Ortak L1 Misyon Gücü grubu aksiyonlarını suçluyor. Bununla birlikte Binance’in LUNC için farklı bir saklama tahlili kullandığına dair spekülasyonlar dolaşırken topluluğa yönelik uygun haberler de paylaşıldı.

Binance, Terra Luna Classic topluluğuna dayanak veren en büyük borsa.

Topluluk, FUD’u önlemek için Fireblocks ve Binance ile bağlantıya geçmeyi düşünüyor. Ayrıyeten topluluk üyeleri, dayanaklarını göstermek maksadıyla LUNC yahut USTC token’larını satmayı reddediyor.

LUNC fiyatı reaksiyon olarak düşüş gösteriyor

Son 24 saat içinde LUNC fiyatı %1’den fazla düştü ve bir haftada %3 azaldı, şu anki fiyatı ise 0,000077 dolar düzeyinde süreç görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek kıymetleri sırasıyla 0,0000758 ve 0,0000785 dolar olarak kaydedildi.

Bu ortada USTC fiyatı, USTC tekrarlama gayretlerinin ortasında son 24 saatte yaklaşık %2 ve bir ayda %31 artışla 0,0152 dolardan süreç görüyor. Ticaret hacmi de son 24 saat içinde %110 arttı.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap