Finans Uzmanı: Bu 4 Altcoin, Tabana Vurduğunda Toplayın!

Finans Uzmanı: Bu 4 Altcoin, Tabana Vurduğunda Toplayın!

Paylaş
BTC Piyasası: Finans Uzmanı: Bu 4 Altcoin, Tabana Vurduğunda Toplayın!

Bir kripto finans şirketinin finansal strateji başkanı, Bitcoin (BTC)’nin bu yıl geri dönmeden önce neden 18.000 ile 20.000 dolar arasına doğru düşebileceğini açıklıyor ve piyasa dibe vurduğunda satın almak için uzun vadeli vizyonlara sahip 4 yüksek kaliteli altcoin projesini paylaşıyor. Biz de Kriptokoin.com olarak uzmanın paylaşımlarını okuyucularımız için hazırladık.

“Şu anda Bitcoin ve altcoin projeleri için tam bir ayı piyasasındayız”

Geçen Kasım ayından bu yana kripto paralardan 1 trilyon dolardan fazla piyasa değeri silinirken, en boğa kripto meraklıları bile dijital varlıklar için bir ayı piyasasının burada olduğu gerçeğini hesaba katmak zorunda. Kripto finans firması Solrise’ın finansal strateji başkanı Joseph Edwards, geçen yılın daha iyi bir kısmı için aşağı yönlü fiyat yörüngesine hazırlanıyor.

Eylül ayında Bitcoin’in makro ve düzenleyici risklerin yanı sıra teknik baskılar arasında ‘son derece olumsuz bir 4. çeyrek’ görebileceğini söyleyen Joseph Edwards, trade hacimleri agresif bir şekilde azaldıkça, lider kripto paranın 20.000 dolar seviyesine doğru ilerlediğini tahmin etti.

BTC Piyasası: Finans Uzmanı: Bu 4 Altcoin, Tabana Vurduğunda Toplayın! 1

Ancak, Bitcoin, muhtemelen ABD’deki ilk vadeli işlem tabanlı Bitcoin ETF’nin onaylanması ve Blockchain ağının Taproot yükseltmesiyle 10 Kasım’da yaklaşık 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Zirvesinden bu yana iki aydan biraz fazla bir süre sonra, Bitcoin neredeyse yarı yarıya azaldı. Joseph Edwards bir röportajda, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Şu anda tam bir ayı piyasasında olduğumuz görülüyor. Bu tür düşüşleri görmek açısından beklediğimizden biraz daha geç, ancak bu sadece doğal bir kripto akışı.

Bitcoin nereye kadar düşebilir?

Uzmana göre, piyasa kısa vadeli sıçramalarla serpiştirilmiş uzun süreli düşüşler dönemine giriyor. Gerçekten de kripto tradeları, Bitcoin’in günlük Göreceli Güç Endeksi göstergesinin aşırı satım seviyesine ulaştığına dikkat çekiyor ve bu da kısa vadeli bir sıçramanın yakın olduğunu gösteriyor. Birçoğu ayrıca 30.000 doları Bitcoin için dip fiyat olarak görüyor. Joseph Edwards 30.000 dolarlık dip hakkında şunları söylüyor:

Bence bu iyimser. Bence tüm yıl boyunca 18.000 ila 20.000 dolar arasında bir yer görme olasılığınız daha yüksek.

Uzman, Bitcoin’in %50’lik bir düşüş daha olsa bile, yine de 2017 fiyat seviyesinin zirvesinin üzerinde olacağını açıklıyor ve bunun, her döngünün yeni zirveler getirdiği ve ardından aşırı spekülasyonların temizlendiği kripto piyasasının döngüsel doğasını gösterdiğini belirtiyor:

Önemli olan, kripto piyasasının inşa etmeye devam etmesi, diplerin önceki zirvelerin üzerinde olması ve bunun devam etmesi muhtemel.

BTC Piyasası: Finans Uzmanı: Bu 4 Altcoin, Tabana Vurduğunda Toplayın! 2

Uzman, kripto VC’lerin bağış toplama faaliyetlerini takip etmenin, fiyatların dibe vurup vurmadığını değerlendirmenin başka bir yolu olduğunu da ekliyor. Son birkaç haftadaki kripto paralardaki vahşi dalgalanmalara rağmen, firmalar kuru toz için milyarlarca dolar biriktiriyor veya yatırım yapıyor. Kripto borsası FTX 2 milyar dolarlık bir girişim fonu başlattı, Pantera Capital yeni bir girişim fonu için 1 milyar dolardan fazla para toplarken, Andreessen Horowitz yeni kripto yatırımları için 4,5 milyar dolar aramayı planlıyor.

Risk sermayesi yatırımcıları, erken aşamadaki şirketlere inşa etmeleri için sermaye vererek onları neredeyse ayı piyasasını atlatmaya hazırlıyor. Sonuç olarak, Joseph Edwards’a göre yatırımcılar, indirimli varlıkları toplamadan önce bu kripto fonlarının biraz düşmesini beklemekte fayda var:

Bunu 2019’un başlarında da gördük. Bir bireysel yatırımcı veya kişisel bir yatırımcı olarak finansman biraz düşmeye başladığında, muhtemelen satın almak istediğiniz zaman budur.

Piyasa dibe vurduğunda toplanacak 4 yüksek kaliteli altcoin

Bitcoin ve belirli altcoin projeleri arasındaki ayrışma hakkında giderek daha popüler hale gelen anlatıya rağmen, Joseph Edwards, özellikle bir ayı piyasasında altcoin’lerin Bitcoin ile birlikte düşeceğini değerlendiriyor. Neredeyse tüm büyük altcoin projeleri geçtiğimiz hafta Bitcoin’den daha keskin düşüşler yaşadığı için durum aynen böyle oldu.

Ancak bu, dibe vurduktan sonra yıpranmış token’leri almak isteyen yatırımcılar için aslında iyiye işaret ediyor. Uzmana göre anahtar, uzun vadeli vizyonlara sahip yüksek kaliteli protokollere odaklanmak:

Çekiciliğinin sadece şu anda sergilenenler değil, bunun üzerine ne inşa edilebileceği,  onun etrafında ne inşa edilebileceği veya onunla ne inşa edilebileceği olduğu bir şey görmek istiyorsunuz.

BTC Piyasası: Finans Uzmanı: Bu 4 Altcoin, Tabana Vurduğunda Toplayın! 3

Kriterlerine uyan projeler arasında Solana (SOL), Binance Coin (BNB), Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK) yer alıyor ve bunların hepsi geçen hafta çift haneli yüzde düşüşler yaşadı, ancak uzmanın görüşüne göre yine de dibe vuramadı:

Son birkaç gün içinde büyük bir düşüş gördük. Muhtemelen burada kısa vadeli bir sıçrama göreceğiz. Ancak bence, bir şeyleri toplamayı düşünmeye başlamadan önce daha kötüsü gelmek zorunda.

The Block’a göre, fiyat düşüşlerinin yanı sıra, Solana Cuma günü ayın ikinci ağ sorununu yaşadı ve traderlar, kripto fiyatları genel olarak düşerken Blockchain’de işlem yapamaz hale geldi. Firması Solana Blockchain’de birkaç merkezi olmayan finans ürünü inşa eden Joseph Edwards, aksilikleri, henüz büyümenin ilk aşamalarında olan bir ağın artan sancılarına bağlıyor. Ayrıca uzman, yatırımcıların, döngü tersine çevrildikten sonra önceki yüksek seviyelerine geri dönme ihtimalinin düşük olduğuna inandığı meme coin’lerden uzak durmalarını öneriyor:

Bu varlıklar sadece spekülasyon, bu yüzden bu meme coin’lerin herhangi birinin yakınında olmak istemem.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap