Fidelity Digital Assets Avrupa Pazarına Giriyor

Fidelity Digital Assets Avrupa Pazarına Giriyor

Paylaş
Fidelity Digital Assets Avrupa Pazarına Giriyor

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden Fidelity Investments, bundan böyle Avrupa’da da faaliyet gösterecek.

Fidelity Investment’a bağlı olan Fidelity Digital Assets, artık sadece ABD’deki değil Avrupa’daki kurumsal yatırımcılara da kripto para hizmeti verecek.

Avrupa’ya Geliyor

Fidelity Digital Assets bundan birkaç hafta önce New York’taki yetkililerden lisans almayı başarmış, kurumsal kripto para yatırımcılarına saklama hizmeti vermeye hak kazanmıştı.

Görünüşe göre şirket yalnızca ABD’deki değil Avrupa’daki yatırımcılarla da ilgileniyor. Çünkü yeni yapılan açıklamalara göre Fidelity Digital Assets, Avrupa pazarına da hitap edebilmek için İngiltere’ye de şube açıyor.

Fidelity tarafından yapılan açıklamalara göre İngiltere’deki şubenin başına Barclays’in eski genel müdürlerinden Chris Tyrer atanacak. Kendisi bu yılın nisan ayında Fidelity kadrosuna dahil oldu ve The Block tarafından yapılan habere göre o zamandan beri Londra’daki kurumsal yatırımcılarla iletişim halindeydi.

Fidelity Digital Assets Başkanı Tom Jessop, şirketin bu yeni hamlesi hakkında şu açıklamaları yaptı.

Fidelity Digital Assets olarak bundan bir yıl önce ABD’de hizmet vermeye başladık ve o zamandan beri kurumsal yatırımcılardan epey yoğun ilgi gördük, ayrıca bu ilginin devam gelecek gibi görünüyor. Ayrıca sektördeki şirketlerin diğer kurumlardan sürekli olarak yatırım almaları, geleneksel tarzdaki borsaların dijital varlık sektörüne giriş yapıyor olmaları bize güç veriyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap