Fed’in Açıklamaları Bitcoin’e ve Altına Yaradı

Fed’in Açıklamaları Bitcoin’e ve Altına Yaradı

Paylaş
Fed’in Açıklamaları Bitcoin’e ve Altına Yaradı

Koronavirüs paniği küresel piyasaları olumsuz yönde etkilemeye devam ederken Bitcoin ve altın fiyatları hızla yükselmeye başladı. Bu bir kaç gün boyunca 6500 $’ın altında seyreden Bitcoin fiyatı an itibarıyla 7000 $’ı zorluyor.

BTC ve Altın El Ele

ABD Merkez Bankası geçtiğimiz gün Koronavirüs salgının ekonomik etkilerini azaltabilmek için oldukça radikal bir açıklama yaptı. Fed Bundan birkaç gün önce 500 milyar dolarlık Hazine tahvili ve 200 milyar dolarlık ipoteği dayalı menkul kıymet alabileceğin açıklamıştı. Fed dün yaptığı açıklamada bu kısıtlamaları kaldırdığını ve sonsuz miktarda tahvil alabileceğini açıkladı. Fed bu açıklama ile birlikte adeta ekonomiye sonsuz miktarda para sokabileceğini duyurmuş oldu.

Bitcoin ve altın fiyatları ABD’den gelen bu haber sonrasında hızlı bir şekilde yükselmeye başladı.

Kısa süre önce 6 bin 800 dolara kadar çıkan BTC fiyatı şu anda 6 bin 700 doların altına inmiş durumda.

Gram altının fiyatı da geçtiğimiz son birkaç saat içerisinde hızla yükseldi.

Bitcoin’in Senesi

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, BTC ve altın fiyatlarındaki bu hareketlilikten son derece memnun görünüyor. Novogratz geçtiğimiz gün Bitcoin ile ilgili bir açıklama yapıp BTC fiyatının bir süre daha dalgalanacağını ancak genel olarak 2020’nin Bitcoin’in senesi” olacağını söylemişti.

Bugün altın fiyatındaki hareketliliğe de değinen Novogratz, altın fiyatının yükselmeye devam edeceğini düşünüyor. Novogratz bu sırada BTC’nin de altına eşlik etmesini bekliyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap