FED Yetkilisi Konuştu! Bitcoin Hareketlendi Mi?

FED Yetkilisi Konuştu! Bitcoin Hareketlendi Mi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: FED Yetkilisi Konuştu! Bitcoin Hareketlendi Mi?

Bitcoin ve altcoin piyasasında FED yetkililerinin açıklamaları yakından takip ediliyor. Çünkü bölüm için kimi vakit beyanları kelam konusu oluyor. ABD Merkez Bankası (FED), finansal piyasaların şekillenmesinde tesirli. Ayrıyeten kripto para dalını etkilemede çok değerli bir role sahip. Faiz artırımlarına ait kararları dikkat çekiyor. Başka taraftan dolara endeksli yatırım araçlarının fiyat hareketleri üzerinde direkt bir tesire sahip oluyor. Geçtiğimiz günlerde FED İdare Konseyi Üyesi Christopher Waller, CNBC’de bir programa katıldı. Mevcut ekonomik tabloya ve FED’in duruşuna ışık tutan görüşlerini paylaştı.

FED yetkilisi Christopher Waller’ın açıklamasından çıkarılacak temel sonuçlar

Waller’ın açıklamaları, ABD iktisadının durumu hakkında bilgiler sağlıyor. Ayrıyeten FED tarafında gelecekteki potansiyel aksiyonların neler olacağı hakkında pahalı perspektifler sağlıyor.  Waller son dataların Fed’in bir sonraki faiz kararını vermeden evvel hareket alanı olduğunu gösterdiğine işaret ediyor. Ayrıyeten müşahedeler, işsizlik oranında öngörülebilir bir artışla birlikte işgücü piyasasında bir yumuşamaya işaret ediyor. Öbür taraftan Waller dataların, iktisatta yumuşak iniş senaryosu için optimist bir görünüm sunduğunu söz ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: FED Yetkilisi Konuştu! Bitcoin Hareketlendi Mi? 1

Waller enflasyonun seyrinin değerli bir faktör olmaya devam etmekte olduğunu söylüyor. Ayrıyeten gelecek dataların Fed’in gelecekteki faiz kararlarını yönlendireceğine işaret ediyor. FED, mevcut ekonomik ortamda maliye siyasetinin ehemmiyetini kabul ediyor. Başka taraftan trilyon dolarlık bütçe açıklarının devam etmesi ABD’nin mali durumu için zorluklar teşkil ediyor.

Bitcoin’de ufak bir hareketlenme

Waller’ın yorumlarının başkan kripto para ünitesi Bitcoin üzerinde büyük bir tesir yapmadığını söz edelim. Bitcoin yazıyı yazarken güne başladığı düzeyden devam ediyor. BTC 25.736 dolar düzeyinden süreç görüyor. Kripto para piyasası, global benimseme, düzenleyici gelişmeler ve daha geniş ekonomik eğilimler de dahil olmak üzere çok sayıda faktörden etkilenmeye devam ediyor. Bitcoin’in klâsik finansal göstergeler karşısındaki dayanıklılığı, eşsiz ve bağımsız bir varlık sınıfı olarak gelişen statüsünü gösteriyor. FED finansal piyasaların şekillendirilmesinde değerli bir rol oynuyor. Başka taraftan kripto para üniteleri çok çeşitli tesirleri yansıtan global bir varlık olarak ortaya çıkıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: FED Yetkilisi Konuştu! Bitcoin Hareketlendi Mi? 2

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda ABD Merkez Bankası’nın kararları global finans dünyasında değerli bir tartıya sahip. Ayrıyeten kripto para piyasası bağımsız olarak çalışma yeteneğini sergiliyor. Christopher Waller’ın görüşleri dikkat çekiyor. Klasik finans ile dijital varlık alanı ortasındaki karmaşık etkileşimi anlamak için pahalı bir bağlam sağlıyor. Bitcoin ve kripto paralar daha fazla tanınmaya başladıkça, ekonomik değişimler karşısındaki dayanıklılıkları çağdaş finans dünyasında artan kıymetlerinin altını çiziyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap