Fed yetkilisi: Düzenlenmemiş stablecoin’ler tasa veriyor!

Fed yetkilisi: Düzenlenmemiş stablecoin’ler tasa veriyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Fed yetkilisi: Düzenlenmemiş stablecoin’ler tasa veriyor!

Fed’in üst seviye banka gözlemcisi Michael Barr, düzenlenmemiş stablecoin’ler için kaygı duyduğunu tabir etti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin merkez bankası olan Fed, çeşitli periyotlarda stablecoin’lere yönelik kaygılarını lisana getirmişti. Fed, ABD dolarının girdiği tüm alanlarda hakimiyet kurmak ve bu alanlarda kelam hakkı sahibi olmak istiyor.

Fed’in telaffuzlarına bir yenisi, Fed’in üst seviye banka gözlemcisi olan Michael Barr’dan geldi. Barr, Philadelphia’daki bir fintech konferansında açıklamalarda bulundu. Fed yetkilisi, stablecoin’lerin düzenlenmemiş halinden telaş duyduğunu söyledi.

Fed yetkilisi Barr, stablecoin’leri ele aldı

Gün içerisinde, Fed üst seviye yöneticisi Michael Barr bir konuşma gerçekleştirdi. Barr, stablecoinler’i ve CBDC’leri ele aldı. Barr, ABD dolarının girdiği her yerde Fed’in hakimiyet kurma isteğini açık açık lisana getirdi.

BTC Piyasası: Fed yetkilisi: Düzenlenmemiş stablecoin’ler tasa veriyor! 1

Fintech toplantısında konuşan Fed yetkilisi, “Federal olarak düzenlenmeyen stablecoin’ler yaygın bir ödeme aracı ve kıymet deposu haline gelirse, finansal istikrar, para siyaseti ve ABD ödeme sistemi için kıymetli riskler oluşturabilirler.

Stablecoin’lerin mevcut durumu hakkında telaş duyduğunu tabir eden Barr, süratli ve keskin bir düzenleme gereksinimine dikkat çekti. Barr’ın bir öteki değindiği husus ise CBDC oldu. Barr, kendisine sorulan CBDC’nin çıkarılıp çıkarılmayacağı sorusuna, “uzun bir” yol cevabını verdi. Fed yetkilisine nazaran, CBDC’nin ilerleyişinde Fed’in tek başına kelam hakkı bulunmuyor. Bunun için Washington’un da eforu gerekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap