Fed sonrası kripto paralar nasıl hareket ediyor?

Fed sonrası kripto paralar nasıl hareket ediyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Fed sonrası kripto paralar nasıl hareket ediyor?

Investing.com – ABD Merkez bankası, dün beklentiler dahilinde 25 baz puanlık artışa gittikten sonra Powell, şahin olsa da tonu hafif düşük olan bir konuşma yaptı. Kripto para piyasaları ise Fed sürecini atlattıktan sonra sakin, fakat olumlu bir görünüme sahip. 

Piyasadaki yorumlar ortasında Powell’ın para siyaseti konusunda sabırlı davranabilecekleri halindeki yorumunun riskli varlıklara nefes aldırabileceği görüşleri bulunuyor. Buna bağlı olarak Ağustos ayında FOMC toplantısının olmaması, kripto para piyasalarının da önümüzdeki ayı rahat geçirebileceği görüşünü destekliyor. 

Diğer yandan Fed’in evvelki görüşlerini yansıtan daha düşük tonlu şahin görüşleri, Bitcoin’de daha fazla gerilemeyi durdurarak düşük hacimli de olsa üst istikametli bir hareketi destekledi. Bu hafta başında 30.000 dolarlık ruhsal fiyatının altına düşen Bitcoin, 29.000 doların altını test etti. Akabinde düşük ivmeli toparlanma Fed kararı sonrasında devam etti. 

Son 24 saatlik volatilitede Bitcoin, 29.690 dolara kadar yükseldikten sonra 29.400 dolar bandında istikrar buldu. Piyasa iştirakçileri, Bitcoin’in 30.000 dolar bandını tekrar kazanamamasına karşın negatif bölgede dirençli kalmasını olumlu yorumladı. 

Kripto piyasasının geri kalanında da birtakım altcoin’lerde müspet ayrışan hareketler görülürken genel olarak olumlu bir görünüm var. En büyük altcoin Ethereum, hafta içinde 1.850 dolar düzeyinde takviye bulduktan sonra karar sonrası birinci süreçlerde istikrar noktasını 1.875 dolara taşıdı. 

İlk 20 kripto para ortasındaki son 24 saatlik fiyat performansının BTC ve ETH’den daha âlâ olduğu görülüyor. Birinci 20’de Stellar, %14’e yakın yükselerek öne çıkarken bu altcoin’i BCH, SOL ve MATIC %4 bandında yükselişle takip etti. TON ve SHIB ise kısmi düşüşler kaydederek birinci 20’de negatif ayrışan kripto para üniteleri oldu. 

İlk 100 kripto para ortasında XLM ile birlikte XDC, PEPE ve SNX, son 24 saatte çift haneli oranda kazanımlar elde eden altcoinler oldu. Haftalık bazda ise en çok yükselen altcoin’ler XDC, MKR, LINK, DOGE ve XLM olarak devam ediyor. 

An prestijiyle toplam piyasa kıymeti 1,19 trilyon dolarda bulunurken ortalama süreç hacmi 31 milyar dolarda seyrediyor. Birinci 100’de şu an 89 kripto varlık artıda hareket ediyor. Bu da piyasada optimist havanın devam ettiğini yansıtıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap