Fed, FTX ile kontağı sebebiyle Farmington State Bank’e icra başlattı

Fed, FTX ile kontağı sebebiyle Farmington State Bank’e icra başlattı

Paylaş
BTC Piyasası: Fed, FTX ile kontağı sebebiyle Farmington State Bank’e icra başlattı

Fed, iflas eden FTX ile kontaklı olması sebebiyle Farmington State Bank’e icra başlattı.

FTX‘in davası hala sonuçlanmamışken Fed’den iflas eden borsanın bağlı olduğu bankaya yaptırım geldi. Fed, Farmington State Bank’e icra hareketi başlattı.

Fed’den FTX’in alakalı olduğu bankaya icra

ABD Federal Rezervi (Fed), FTX kripto borsasıyla ilişkili olan Farmington State Bank’a karşı icra aksiyonu başlattı. Bankanın holding şirketi olan FBH Corp. da bu hareketin maksadı oldu.

Fed’in açıklamasına nazaran, bu aksiyon bankanın müşterilerini ve Mevduat Sigorta Fonu’nu müdafaa hedefi güderek bankanın faaliyetlerini tasfiye etmeyi amaçlıyor. Birebir vakitte, Farmington ve FBH’nin temettü yahut sermaye dağıtımı yapmasını, nakit varlıklarını dağıtmasını ve denetçi onayı olmadan belirli faaliyetlerde bulunmasını yasaklamaktadır.

BTC Piyasası: Fed, FTX ile kontağı sebebiyle Farmington State Bank’e icra başlattı 1

Farmington State Bank, daha evvel Moonstone Bank ismiyle faaliyet gösteriyordu. Banka, Alameda Research isimli müdafaa fonu tarafından kurulan Samuel Bankman-Fried’in FTX borsasının çöküşünden sonra, bu fonun kredi verene 11.5 milyon dolarlık yatırım yapmış olması nedeniyle incelemeye alındı. Banka, Ocak ayında dijital varlık ve esrar şirketlerine bankacılık hizmetleri sunma planlarını iptal edeceğini duyurmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap