Fed Faiz Kararına Günler Kaldı! Bitcoin’i Neler Bekliyor?

Fed Faiz Kararına Günler Kaldı! Bitcoin’i Neler Bekliyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Fed Faiz Kararına Günler Kaldı! Bitcoin’i Neler Bekliyor?

Kripto para piyasası, Fed’in yaklaşan toplantısının piyasa dinamiklerini gözden geçirirken, Bitcoin hayli sakin. Analistler, faiz kararının volatiliteye yol açacağını söylüyor.

Bitcoin, FOMC toplantısını beklerken hafta sonu sakin geçiyor

17 Eylül haftalık kapanış öncesinde Bitcoin, 26,500 düzeylerinde hareket ediyor. Böylelikle, yeni Eylül tepeleri sakin bir hafta sonuna işaret ediyor. TradingView datalarına nazaran, Bitcoin fiyat performansı hafta sonu boyunca stabil kaldı. Ayın en yüksek düzeylerine ulaşan önder kripto, iki gün evvel 26,880 düzeyini gördü.

BTC Piyasası: Fed Faiz Kararına Günler Kaldı! Bitcoin’i Neler Bekliyor? 1

Analistler neler söylüyor?

Binance BTC/USD buyruk defterini özetleyen tanınan analist Credible Crypto, piyasanın bir küme buyruk likiditesi tarafından desteklendiğini belirtti. X’ten paylaştığı tahlillerde, “Burada birtakım satıcı buyruklarının karşılandığını görüyoruz. Şu anda bu düzey savunuluyor,” dedi. Detaylara nazaran:

Burada bir ölçü satıcı emilimi yaşanıyor; tıpkı vakitte bu düzey savunuluyor. Bunun çok altında değil, bu nedenle şayet kaybedilirse, problar olumsuz gayelere yanlışsız hoş bir akın görecektir. Bunu izlemek eğlenceliydi fakat buna bir gece diyeceğim. Bakalım yarın neler getirecek. Umarım yavaş bir hafta sonu geçiririz, böylelikle biraz sakinleşebiliriz.

Stabil hareketler sırasında Crypto Tony isimli öbür bir trader ise, 26,000 düzeyinin takviye olarak korunduğu iki muhtemel senaryoya dikkat çekti. Tony, “26,100 düzeyine kadar bir düşüş ve uzun vadeli bir tetikleyici için bir sıçrama bekliyorum,” diyor. Bitcoin şu anda düşüşten uzak, 26,556.69 dolar bölgesinde vakit geçiriyor.

Önde gelen trader Skew ise, trader’ların kısa vadeli eğilimlerini belirterek, borsa hareketlerini daha yakından inceledi.

Beklentiler, Fed’in faizleri sabit tutacağı yönünde

FOMC, Bitcoin fiyat aralığını değiştirecek mi? Haftalık kapanışın ötesinde, kripto piyasa iştirakçileri, Fed’in gelecek haftanın ana makroekonomik aktifliğini dört gözle bekliyor. 20 Eylül’de yapılacak olan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında, faiz oranları kararlaştırılacak. Bu nedenle, piyasaların büyük çoğunluğu oranların değişmeyeceğini iddia ediyor.

CME Group’un FedWatch Aracı, sürpriz bir senaryonun mümkünlüğünü yalnızca %2 olarak gösteriyor. Fakat Bitcoin, FOMC öncesinde makro data tepkilerini azalttı. Kimileri durumun tıpkı kalacağına inanıyor. Tanınan trader Crypto Santa, “Gelecek haftaki FOMC ve faiz kararları biraz volatilite getirebilir. Fakat BTC kısa vadede 25.000 – 27.000 dolar aralığında süreç görmeye devam edecek…” halinde yorumladı.

BTC Piyasası: Fed Faiz Kararına Günler Kaldı! Bitcoin’i Neler Bekliyor? 2

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Glassnode analistleri uzun vadede daha yüksek düzeyleri göreceğimizden emin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap