Fed Açıklamaları Sonrası Bitcoin, Solana, Terra ve Cosmos’ta Son Durum

Fed Açıklamaları Sonrası Bitcoin, Solana, Terra ve Cosmos’ta Son Durum

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Fed Açıklamaları Sonrası Bitcoin, Solana, Terra ve Cosmos’ta Son Durum

Bitcoin dün akşam Fed açıklamaları öncesi 39.000 dolara kadar yükselmişti. Fed’in beklenenden şahin bir duruş sergilemesi ile Bitcoin ve altcoin piyasası, erken kazanımlarını geri alarak 36.000 dolara kadar geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dün akşam Fed’in şahin tavrı ve verdiği karışık sinyaller, kripto varlık piyasasında belirsizliğe neden olarak varlıkların yeniden geri çekilmesine neden oldu. Mart ayı için faiz artırımı yapmayı planladıklarını söyleyen Powell ayrıca bilanço daraltması hakkında da açıklamalarda bulundu. Bitcoin, faizin sabit bırakılması ile 39.000 dolara kadar yükselirken, Fed Başkanı Jerome Powell’ın akabinde yaptığı açıklamalar yeniden düşüş yarattı.

Bitcoin Destek Bölgesine Geri Çekildi

Bitcoin 39.200 dolar seviyesinde yerel bir zirve yapmasının ardından, 36.000 dolar civarındaki destek bölgesine geri çekildi. Yayın saati itibariyle kayıplarının bir kısmını geri almayı başaran Bitcoin şimdi 36.700 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Solana, Terra ve Cosmos En Çok Kaybedenler Arasında

Son zamanlarda yaşadıkları yükseliş ile büyük ses getiren üç varlık Solana, Terra ve Cosmos, Fed açıklamalarının ardından piyasada yaşanan düşüşten en çok etkilenenler oldu. Solana %5 kayıp yaşarken, Terra %5, Cosmos ise %8 düştü. Yayın saati itibariyle Solana 92 dolar, Terra 60 dolar Cosmos ise 31 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap