FCA, Binance ve Bifinity Hakkındaki Kaygılarını Lisana Getirdi

FCA, Binance ve Bifinity Hakkındaki Kaygılarını Lisana Getirdi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: FCA, Binance ve Bifinity Hakkındaki Kaygılarını Lisana Getirdi

Binance, Bifinity için kripto şirketi Eqonex ile ortaklık kurmasının ardından yeniden FCA’nın dikkatini çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyanın en büyük kripto varlık alım satım platformu Binance, dün kendi fiat-kripto ödeme sağlayıcısı Bifinity için Nasdaq’ta işlem gören kripto şirketi Eqonex ile ortaklık duyurmasının ardından yeniden düzenleyicilerin dikkatini çekti.

Ortaklık anlaşmasına göre Binance, 36 milyon dolarlık dönüştürülebilir bir kredi aracılığıyla Eqonex’in kontrolünü eline alıyor. Binance ise bu krediyi, yeni başlattığı Bifinity aracılığıyla sağlıyor. Binance, bu durumu açık açık ifade etmese de Eqonex’in kendi duyurusu Bifinity’nin CEO’sunu, finans direktörünü ve baş hukuk yetkilisini iki yönetim kurulu sandalyesine atama hakkında sahip olacağını söylüyor.

Eqonex’in Digivault birimi, FCA’ya kayıtlıdır. FCA’ya göre anlaşma Binance Group’u Digivault’un intifa hakkı sahipleri haline getiriyor. Diğer taraftan FCA, yeni intifa hakkı sahiplerinin uygunluğunu veya kontrol değişikliğini değerlendirme yetkisine sahip bulunmuyor. Bu nedenle, “Firmanın veya intifa hakkı sahibinin uygun olduğundan emin değilse, bir kripto varlık işinin lisansını askıya almak veya iptal etmek için adımlar atabilir.”

Bilindiği gibi Birleşik Krallık’taki finansal düzenleyiciler, daha önce de Binance için bir uyarı yayımlamıştı. Binance’in dün başlattığı yeni girişiminin ardından uyarılar yeniden gündeme geldi.

Binance dün, şirketlerin kripto entegrasyonunu kolaylaştırmak için kendi kurduğu fiat-kripto ödeme sağlayıcısı Bifinity’i başlattığını duyurmuştu.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap