FBI, dolandırıcılığa karşı kullanıcıları uyardı

FBI, dolandırıcılığa karşı kullanıcıları uyardı

Paylaş
BTC Piyasası: FBI, dolandırıcılığa karşı kullanıcıları uyardı

FBI, kimlik avı dolandırıcılığı ve toplumsal medya hesaplarına yönelik korsanlık konusunda halkı uyardı.

Hesap korsanları, aciliyet duygusu yaratmak için manipülatif gönderiler kullanmaktadır ve insanları rastgele bir web sitesini ya da fırsatı tıklamadan evvel dikkatli olmaları konusunda uyarıyorlar.

FBI, halkı dolandırıcılığa karşı uyardı

Amerika Birleşik Devletleri Federal Soruşturma Ofisi (FBI), toplumsal medya hesaplarına sızarak, NFT ve kripto alanında yasal bireyler üzere davranan hatalı aktörlere karşı bir ikazda bulunmuştur. Ayrıyeten, düzmece web siteleriyle ilgili tasaları de lisana getirerek, kurbanları NFT’lerini yahut kriptolarını çalmak için legal platformları kullanan dolandırıcılardan kaçınma davetinde bulunmuştur.

BTC Piyasası: FBI, dolandırıcılığa karşı kullanıcıları uyardı 1

Bu cins dolandırıcılık formülleriyle mağdur sayısı giderek artarken, FBI, insanları NFT topluluğundaki faal kullanıcıları maksat alan finansal dolandırıcılık planlarına karşı dikkatli olmaya çağırmıştır. Dolandırıcılar, NFT geliştirici toplumsal medya hesaplarına direkt erişim elde edebilir ya da benzeri hesaplar oluşturarak hileli gönderiler yapabilirler. Bu gönderiler ekseriyetle “sınırlı tedarik” üzere sözler kullanarak aciliyet duygusu yaratmayı amaçlar ve promosyonlara “sürpriz” yahut daha evvel duyurulmamış bir NFT atıfta bulunurlar.

FBI, bu cins duyurularda sağlanan temasların, kurbanları uydurma bir NFT projesinin yasal bir uzantısı üzere gözüken kimlik avı temaslarına yönlendiren uydurma web sitelerine götürdüğünü de eklemiştir. Dolandırıcılar, insanlardan NFT’leri talep etmek yahut satın almak için cüzdanlarını bağlamalarını ister ve daha sonra bu kontaklar aracılığıyla bireylerin fonlarını ya da varlıklarını çalabilirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap