FBI Bitcoin Değil! En Fazla Bu Altcoine El Koydu!

FBI Bitcoin Değil! En Fazla Bu Altcoine El Koydu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: FBI Bitcoin Değil! En Fazla Bu Altcoine El Koydu!

16 Ağustos’ta, Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) son birkaç ay içinde cüzdanlardan çeşitli kripto para ünitelerine el koyduğu kamuoyuna duyuruldu. Bilhassa, dosyalama tıpkı vakitte üç ana kripto para ünitesinin ele geçirildiğini de ortaya koyuyor: Ethereum, Bitcoin ve Tether. Hatta listelenen öteki öğeler ortasında silahlar, spor ayakkabılar ve giysiler de dahil olmak üzere çeşitli öğeler de ele geçirilmişti. İşte detaylar…

FBI Ethereum, Bitcoin ve Tether’i ele geçiriyor

Virginia’nın Doğu Bölgesi’nde yetkililer, uygulama sırasında toplam kıymeti yaklaşık 800.000 dolar olan dört cüzdandan 428,5 Ethereum ele geçirdi. Bu ele geçirmelerden biri tek başına 463.811 dolara karşılık geliyordu. Bu ele geçirmelerin Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştiği göz önüne alındığında, Ethereum’un bedelinde en az dalgalanma olmuştur. Mevcut piyasa fiyatlarında, toplam 428,5 Ethereum bugün yaklaşık 782.000 dolar bedelinde olacaktır. Ağustos 16 evraklarına nazaran, ele geçirilen Bitcoin’in kıymeti, el konulan Ethereum ölçüsünden beş kat daha küçük. FBI, 2023 yılında çeşitli örneklerde biriken yaklaşık 5,12 Bitcoin (BTC)’e el konulduğunu söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: FBI Bitcoin Değil! En Fazla Bu Altcoine El Koydu! 1
Ulaş Utku Bozdoğan: FBI Bitcoin Değil! En Fazla Bu Altcoine El Koydu! 2

Bunun toplam pahasının yaklaşık 136.893,01 dolar olduğunu bildirdi. Mevcut yazı itibariyle bu ölçü yaklaşık 149.221,00 dolar kıymetindedir. Doküman ayrıyeten, Mart ayından Mayıs ayına kadar olan devirde 310.277 dolar pahasında Tether’e el konulduğunu açıklamaktadır. Mal varlıklarına el konulması, federal düzenlemelerin çeşitli biçimlerde ihlal edilmesinin bir sonucudur.   Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere FBI, 2023 yılında kripto para kesimiyle ilgili olarak diğer birçok yaptırım aksiyonu gerçekleştirdi.

Jesse Powell’ın meskeni basılmıştı

7 Temmuz’da birtakım raporlar, Bitcoin ve altcoin borsası Kraken’in kurucusu Jesse Powell’ın meskeninin FBI tarafından arandığını bildirdi. Kurumun, kar emeli gütmeyen bir sanat kümesine karşı hackleme ve siber taciz savlarını araştırdığı sav edilmekte idi.  Bundan yalnızca iki ay evvel FBI, kara para akladığından şüphelenilen dokuz kripto borsasını kapatmak için Ukrayna Ulusal Polisi ile birlikte çalışmıştı. Yetkililer ayrıyeten 24xbtc.com, 100btc.pro, pridechange.com, 101crypta.com, uxbtc.com, trust-exchange.org, bitcoin24.exchange, paybtc.pro ve owl.gold kripto borsalarının tüm sunucularını kapattı.

Sonuç olarak Federal Soruşturma Ofisi (FBI), son devirde yaşanan bir dizi gelişmeyle kripto para kesimine giderek daha fazla müdahil olduğunu gösterdi. Ayrıyeten FBI, Mart ayından Mayıs ayına kadar olan periyotta 310.277 dolar pahasında Tether ele geçirildiğini de açıkladı. Bu yaptırım aksiyonları dizisi, FBI’ın Bitcoin ve altcoin ortamını dikkatli bir halde izlediğinin altını çiziyor. Böylelikle, federal düzenlemelere ahengi sürdürme ve daldaki yasadışı faaliyetleri ele alma konusundaki kararlılığını vurgulamaktadır. Jesse Powell’ın meskeninin aranması ve kuşkulu kripto borsalarının kapatılması için Ukrayna Ulusal Polisi ile işbirliği de dahil olmak üzere son olaylar, FBI’ın gelişen kripto sanayisinin düzenleyici ortamını şekillendirmedeki faal iştirakinin altını çiziyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap