Eylül İçin Çöküş Senaryosu! Analistlerden Bitcoin Uyarısı

Eylül İçin Çöküş Senaryosu! Analistlerden Bitcoin Uyarısı

Paylaş
BTC Piyasası: Eylül İçin Çöküş Senaryosu! Analistlerden Bitcoin Uyarısı

Eylül ayı yaklaşırken, kripto para tahlil firması QCP Capital, Bitcoin fiyatının gidişatını kıymetli ölçüde etkileyebilecek çok değerli bir gelişmeye ışık tutuyor. Bu görüş, önümüzdeki ay Bitcoin’in geleceği hakkında devam eden tartışmalara katkı sağlıyor.

Bitcoin için karamsar tablo: Mt. Gox ödemesinin potansiyel etkisi

QCP Capital’in tahlili, Bitcoin BTC’nin bu yılın dördüncü çeyreğindeki fiyatlandırma dinamiklerinin yaklaşan Mt. Gox ödemesinden etkilenebileceğini gösteriyor. 2014’te 850.000 Bitcoin’in (o devirde yaklaşık 450 milyon dolara eşdeğer) kaybıyla sonuçlanan büyük bir çöküş yaşayan bir vakitlerin önde gelen borsası Mt. Gox’un, kalan Bitcoin’leri önümüzdeki ay alacaklılarına dağıtması planlanıyor. Bu olaydan kaynaklanan yaklaşan Bitcoin akını gündemde. Buna nazaran potansiyel olarak genel kripto para piyasası üzerinde kayda kıymet bir tesire sahip olacak.

BTC Piyasası: Eylül İçin Çöküş Senaryosu! Analistlerden Bitcoin Uyarısı 1

Diğer taraftan Bitcoin’in geleceğine ait karışık faktörler gündeme geliyor. Mart ayında bir ETF’nin onaylanma ihtimali var. Ayrıyeten Nisan ayında Bitcoin halvingi dikkat çekiyor. Öbür taraftan ABD’de 2. çeyrekte yaşanabilecek potansiyel ekonomik yavaşlama da dikkat çekiyor. 2024’ün birinci çeyreğinde güçlü bir toparlanmaya yer hazırlamış olsa da, QCP Capital’in tahlili yakın gelecekte Bitcoin fiyatları için daha temkinli bir görünüme işaret ediyor. Yaklaşan Mt. Gox ödemesi de dahil olmak üzere spot ETF’leri çevreleyen iyimserliğin azalma belirtileri gösterdiği bildiriliyor.

SEC’in rolü ve Grayscale’in zaferi

QCP Capital’in değerlendirmesinde düzenleyici ortam da ele alınıyor. Grayscale‘in SEC’e karşı yasal gayretinde kazandığı son zafer gündemde. Buna nazaran Bitcoin ve kripto para ünitesi sanayisi lehine 2-0’lık bir skora işaret ediyor. Ayrıyeten kayda paha bir gelişme olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte, tahlilde belirtildiği üzere SEC’in durumu elverişli olmaktan daha az görünüyor. Zira temyizi çevreleyen karmaşıklıklar var.

BTC Piyasası: Eylül İçin Çöküş Senaryosu! Analistlerden Bitcoin Uyarısı 2

Ripple davasında SEC tarafından temyize gidilmesi bir mümkünlük. Fakat rapor Grayscale davasında dinamiklerin farklı olabileceğini öne sürüyor. Davanın karmaşıklığı, temyizi potansiyel olarak daha karmaşık bir süreç haline getirecek. Ayrıyeten bu cins bir hareketin uygulanabilirliği hakkında soruları gündeme getirecek. Bütün bunlar Bitcoin için olumsuz durumlar.

GBTC eseri üzerindeki belgisiz etki

Grayscale davasının sonucu kripto para piyasası için olumlu bir gelişme elbette. Lakin SEC’in GBTC eserini bir Bitcoin Spot ETF’ye dönüştüreceği manasına gelmediği vurgulanıyor. Analistler, Grayscale yine başvursa bile SEC’in başvuruyu reddetme ihtimalinin devam ettiği konusunda uyarıyor.

BTC Piyasası: Eylül İçin Çöküş Senaryosu! Analistlerden Bitcoin Uyarısı 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Bitcoin bu çeşitli faktörler ve potansiyel tesirler ortasında yol almaya çalışıyor. Başka taraftan Eylül ayında ortaya çıkan olaylar önümüzdeki aylarda piyasanın istikametini şekillendirme vaadini taşıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap