Ethereum’un 1 Ocak’taki Hard Fork’u İçin Herkes Hazır mı?

Ethereum’un 1 Ocak’taki Hard Fork’u İçin Herkes Hazır mı?

Paylaş
Ethereum’un 1 Ocak’taki Hard Fork’u İçin Herkes Hazır mı?

Kriptokoin – Ethereum (ETH), bir hard forku daha gerçekleştirmek için yılın en etkin olmayan gününü seçti. 1 Ocak’ta Muir Glacier hard forkunun bilindiği gibi zorluk zaman bombasını bir kez daha ertelemesi gerekiyor.

İstanbul Hard Fork’u Sırasında Kolayca Unutulan Zorluk

Bu tarihin seçilmesinin sebebi,geliştirici ekibin, sadece birkaç hafta önce İstanbul hard forkunda zorluğudağıtmayı unuttuğu için tuhaf geliyor. Ayar nispeten küçük olsa da, yeni yılkutlamalarından hemen sonra borsa çalışanlarını ve düğüm operatörlerini uyanıkbırakabilir.

Bitcoin maksimalisti veBlockstream CSO’su Samson Mow, hard fork için kötü tarih seçimine dikkat çekti.

Hard fork ile ilgili bir sorunolursa, iyileşme için yılın en kötü günü olacak. Görünüşe göre, 1 Ocak kriptopazarları için nispeten etkin değil, ancak bir düğümü güncellemek herkesin yeniyıl karar listesinde olmayabilir.

Ethernodes’a göre, düğümlerin yaklaşık % 63.2’si değişikliklere hazır. Bir diğer % 40 ise protokollerini yavaşça değiştiriyor olabilir. Son üç ayda, zorluk, madenciliği etkilemeye başladı ve yaklaşık % 20’lik bir düşüşe neden oldu. Blok keşfi, Ethereum madencileri için daha zor hale geldi ve birçoğu daha uygun koşullar beklemek için operasyonlara kilitlenmiş durumda.

Ethereum Madencileri Yüksek Zorluktan, Değişken Fiyatlardan Vazgeçiyor

Daha zor madencilikle birlikte, ETH fiyatlarının düşmesicesaret kırıcı. Ethereum fiyatı 200 dolara yakın seviyeden 131.31 dolara düştü.Daha iyimser bir değişim, borsaların güncellemeyi çalıştırmayı başardığını venihayetinde protokolün doğru sürümünü senkronize edip birleştireceğini gördü.

Ancak bu ihmal, bir kez daha spot ışığını Ethereum projesinin geliştirici ekibinden yeterli yönetişime sahip olmadığı gerçeğine yöneltti. Aynı zamanda, Ethereum geliştiricileri hala ETH 2.0 sürümüne ulaşmak için birden fazla yükseltme planlıyorlar.

Önceki İstanbul hard forku da hazır olmak için benzer bir yaklaşımla karşı karşıya kaldı, çünkü çoğu düğüm güncelleme için en son ana kadar bekledi. Yine de, testnet çatalının aksine, iki zincirin ayrılmasına yol açan for başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Yine de, Ethereum projesinin yaklaşımı, ağın yaklaşımına yönelik yeniden eleştirilerle Bitcoin maksimalistlerinin dikkatini çekti.

ETH 2.0’a geçiş belirsizliğini koruyor ve bir shard (parça) olarak devam etmesine izin veren orijinal zinciri koruma konusunda hala bir soru var. Ethereum düğümleri artık yalnızca sınırlı sayıda “arşiv düğümü”nde bulunan dağıtılmış defterden yoksun vaziyette.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap