Ethereum’daki düşüşe karşın teknik göstergeler olumlu sinyaller veriyor

Ethereum’daki düşüşe karşın teknik göstergeler olumlu sinyaller veriyor

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum’daki düşüşe karşın teknik göstergeler olumlu sinyaller veriyor

Kripto para piyasasındaki en beğenilen altcoin olan Ethereum’un (ETH) fiyatı düşüş eğilimini gösteriyor. Mevcut düşüş trendi sonucunda fiyat 1.600 dolar düzeyini test ediyor. Şayet bu düzey kaybedilirse ETH 1,491 dolara kadar düşebilir.

Ethereum’un fiyatı 1.700 doların üzerine çıkamıyor, bu da düşüş eğiliminin devam etmesine neden oluyor. Fiyat %2,53’lük bir düşüşün akabinde 1.600 doların üzerindeki talep bloğuna girdi.

Daha evvel talep işaretli bölgenin derinliklerine giren ETH fiyat hareketi, uzun kuyruklarla daha düşük fiyat reddini gösteriyor. İndirimli fiyatla çıkarlı bir varlık haline gelen Ethereum, satıcıların da yorulması nedeniyle kısa bir toparlanma talihi buluyor.

Kısa vadeli dayanak trend çizgisini kıran ETH fiyatı, kapanışı 1.634 dolarda yapmadan evvel 1.581 dolara düştü. Düşük düzeylerdeki yüksek taleple Ethereum, daha fazla düşüşten kaçınmak için birtakım fırsatlar bulabilir.

Şu anda ETH fiyatı, dün geceki %2’lik düşüşün akabinde gün içinde %0,37 kar elde etti ve 1.640 dolar civarında süreç görüyor.

Fiyat düşüyor

Ethereum’un Open Interest’i (OI), 5,125 milyar dolardan 3,604 milyar dolara düştü.

Open interest, makul bir türev varlığına ait ödenmemiş kontratların (hem uzun hem de kısa) sayısıdır. Açık durumların artması, daha fazla insanın bahis oynadığı manasına gelir ve bu da daha fazla volatilite ve likiditeye yol açabilir. Bu çoklukla belirlenen trendin devamı manasına gelir.

Ancak Ethereum OI’ının 3,604 milyar dolara düşmesi, yatırımcıların vadeli süreç konumlarını kapattığı manasına geliyor. Bu, müspet tarafta ani bir fiyat hareketi ile kısa vadeli bir sıkışmaya neden olabilir.

Ethereum bir toparlanma yapabilir mi?

Son düşüşe karşın ETH fiyatı, 1.600 dolarlık talep bloğundan daha düşük fiyat reddini öne çıkarıyor. Dahası teknik göstergeler, arz akışını absorbe edecek sağlam bir satın alma baskısını yansıtıyor.

4 saatlik grafikteki düşüş eğilimini göz gerisi eden günlük RSI çizgisi, yükseliş eğilimini yansıtarak olumlu eğilimini sürdürüyor. Hatta 1.600 dolarlık talep bloğunda sağlam bir satın alma baskısını da vurguluyor.

Teknik göstergelere nazaran Ethereum için başlangıç ​​hedefleri 1.700 dolar ve 1.790 dolar olan yükseliş trendi, kırılan takviye trend çizgisini yakında tekrar test edebilir.

Öte yandan 1.600 dolar düzeyinin kaybedilmesi durumunda Ethereum fiyatı 1.500 dolara gerçek bir düşüş yaşayabilir.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap