Ethereum’da “long” süreç açan bir yatırımcı, 55 milyon dolar kaybetti

Ethereum’da “long” süreç açan bir yatırımcı, 55 milyon dolar kaybetti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum’da “long” süreç açan bir yatırımcı, 55 milyon dolar kaybetti

Kimliği bilinmeyen bir yatırımcı yahut hukukî kişi, kripto piyasasında yaşanan ani düşüşler sebebiyle Binance’te gerçekleştirdiği BUSD/ETH ticaretinde 55 milyon dolar kaybetti.

38.986,528 ether’den (ETH) oluşan durum 1.434 dolar düzeyinden likide edildi. Datalara nazaran, bu kayıp Binance’te likide edilen tüm vadeli süreçlerin yaklaşık yüzde 30’unu oluşturuyor.

Tek bir yatırımcı için çok olan bu ölçü, kıymetli bir firmanın yahut değerli bir holder’ın sert bir halde çakıldığını gösteriyor.

Ether, dakikalar içinde 1.780 dolardan 1.560 dolara kadar düştü ve borsalardaki süreç hacmi 6 milyar dolardan 20 milyar doların üzerine çıktı.

Varlık, ABD düzenleyicilerinin ülkede ether (ETH) vadeli ETF’lerini onaylama planlarıyla ilgili haberlerin gelmesinin akabinde kayıplarının bir kısmını süratle telafi etti. Şu anda ise son 24 saatte yüzde 6’lık bir düşüşle 1.690 dolardan süreç görüyor.

Ether’deki fiyat düşüşü, yılın en büyük vadeli süreç likidasyonlarından biriyle yaşandı. Yaşanan likidite krizi, kripto borsası FTX’in çöküşünün piyasada yarattığı hasardan daha fazla ziyan verdi.

Verilere nazaran, yüksek kaldıraçlı long durumlar SpaceX’in bitcoin’lerini sattığı tezleriyle artış gösterdi lakin çok geçmeden bu argümanların bir desteği olmadığı ortaya çıktı. Şirketin varlıklarının defter pahasını düşürmesinin akabinde (wrote-down) satış baskıları arttı.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap