Ethereum’a 1 Ocak 2020’de Yeni Güncelleme Geliyor

Ethereum’a 1 Ocak 2020’de Yeni Güncelleme Geliyor

Paylaş
Ethereum’a 1 Ocak 2020’de Yeni Güncelleme Geliyor

Ethereum Foundation kısa süre önce yeni bir duyuru yayınladı ve bir sonraki ETH güncellemesinin 1 Ocak tarihinde yapılacağını açıkladı.

Ethereum geliştiricilerinin bu güncellemeyle birlikte kullandıkları düğümleri güncellemeleri, yeni versiyona uyum sağlamaları gerekecek.

Güncelleme Geliyor

Ethereum Foundation tarafından aktarılan bilgilere göre Muir Glacier adlı güncelleme 9.2 milyonuncu blokta yapılacak. Bu da şu anki verilere göre 1 Ocak tarihine işaret ediyor.

Ethereum geliştiricileri bir süredir Ethereum 2.0’a geçmek için çeşitli çalışmalar yapıyorlar. Ethereum bundan yalnızca birkaç hafta önce Istanbul güncellemesini almış, Ethereum 2.0’a bir adım daha yaklaşmıştı.

Muir Glacier adlı bu güncellemeyle birlikte Ethereum ağındaki madencilik zorluğunun artırılma tarihi yaklaşık 611 gün ertelenmiş olacak. Cat Herders tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

’Zorluk bombası’ ağdaki madencilik zorluğunu çok fazla artırdığı ve ağdaki blok süresi mekanizması bu artışa ayak uyduramadığı zaman blok sürelerinde artış oluyor. Böylece işlemler daha geç tamamlanıyor ki bu da Ethereum’u kullanmayı zorlaştırıyor.

1 Ocak tarihinde yapılacak olan bu güncellemeyle birlikte ağdaki blok süreleri daha rahat bir şekilde yönetilebilecek ki bu da Ethereum kullanıcıları için kolaylık sağlayacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap