Ethereum yeni bir kilometre taşına ulaştı: Fiyatlarda dalgalanma bekleniyor

Ethereum yeni bir kilometre taşına ulaştı: Fiyatlarda dalgalanma bekleniyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum yeni bir kilometre taşına ulaştı: Fiyatlarda dalgalanma bekleniyor

Santiment‘in zincir üstü data toplayıcısının yakın tarihte paylaştığı bir tweet’e nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi Ethereum, ETH mevduatlarının borsalara akışıyla ilgili yeni bir doruğa ulaştı. Fakat bu durum, fiyat için dalgalı bir hareketin geleceğine işaret ediyor.

ETH faal mevduatları yeni doruğa ulaştı

Santiment’in bir raporuna nazaran yatırımcılar, etkin olarak kripto borsalarına ETH yatırıyor ve bu metriğin pahası sekiz ayın tepesine ulaştı. Santiment analist takımı şu anda bu durumun sebebini araştırıyor.

Aktif mevduatlardaki bu artışın, ETH fiyatında artan oynaklığa işaret edeceğine inanıyor. Bu durum, geçen yıl Eylül ayında gerçekleşen Merge yükseltmesinin ETH fiyatı üzerindeki tesirine yahut Kasım 2022’nin birinci günlerinde FTX devinin çöküşüne misal olabilir. FTX çöktüğünde, Ethereum yalnızca birkaç gün içinde 1.627 dolardan 1.100 dolara keskin bir formda düşmüştü.

Şu an prestijiyle borsalar, yaklaşık 9.200 eşsiz ETH depozitosu aldı ve bu, The Merge’in Ethereum zincirinde tanıtıldığı gün olan geçen yıl 15 Eylül’den bu yana en yüksek ölçü.

Bu yazının yazıldığı sırada Ethereum, 30 Nisan’daki 1.930 dolarlık son fiyat tepesinden düştükten sonra 1.898 dolarda el değiştiriyor.

Birleşmeden bu yana 291 milyon dolarlık ETH yandı

Londra hard forku ile tanıtılan düzenek sayesinde Ethereum geliştiricileri, süreç fiyatlarının bir kısmını harcanamayan cüzdanlara göndererek ETH’yi yakabiliyor ve bu biçimde kripto paranın sirkülasyondaki arzını azaltarak daha kıt hale getiriyor. Arzın büyük ölçüde düşmesi teorik olarak fiyatın yükselmesine müsaade verebilir.

Twitter kullanıcısı @misterrcrypto’nun tweet’ine nazaran Ethereum “deli gibi” yanıyor. Bunun sebebi, SHIB üzere meme kriptolarının geliştiricileri ve toplulukları tarafından milyarlarca madeni para yakılması ve bu meme kriptolarının tümü, Ethereum üzerine şurası olduğu için daha fazla süreç manasına gelir.

Ethereum’a gelince The Merge’in uygulandığı 15 Eylül’den bu yana geliştiriciler, Ethereum ağındaki artan aktivite nedeniyle 153.265,34 ETH’yi yok etmeyi başardı. Bu, 291.175.025 dolara muadil.

@misterrcrypto, boğa piyasası geldiğinde ETH’nin çok daha büyük ölçülerde yakılacağını düşünüyor.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap