Ethereum Tabanlı Ünlü Borsa 10 Ülkeyi Blokladı

Ethereum Tabanlı Ünlü Borsa 10 Ülkeyi Blokladı

Paylaş
Ethereum Tabanlı Ünlü Borsa 10 Ülkeyi Blokladı

Ethereum tabanlı merkezsizleşmiş borsa Uniswap, Ethereum ekosisteminde sürekli gelişme gösteren birkaç projelerden biri oldu. Vitalik Buterin bile platformu, benimseme konusunda öncü olan ilk üç merkezsizleşmiş uygulamadan biri olarak seçti.:

“İnsanların kullanımı açısından Maker, Augur ve Uniswap uygulamaları açık bir şekilde ilk üçte gözüküyor. İnsanlar Augur’da ticaret yapıyor, DAI kullanıyor ve Uniswap her türlü alım satım için kullanılıyor.”

Ethereum topluluğunda token takası açısından en çok tercih edilenlerden biri olmasına rağmen, merkezsizleşmiş borsa son zamanlarda 10 ülkeyi blokladığı için manşetlerdeydi. DeFi Prime, Belarus, Küba, İran, Irak, Fildişi Sahili, Liberya, Kuzey Kore, Sudan, Suriye ve Zimbabwe’nin Twitter’da açıklanan yasaklılar listesinde bulunduğunu belirtti. Değişiklik iki gün önce Uniswap’ta kıdemli bir mühendis olan Noah Zinsmeister tarafından yapıldı.

Bununla birlikte, GridPlus’ın pazarlama ve iş geliştirme lideri olan Justin Leroux, akıllı sözleşmenin “etkilenmemiş” olduğunu, insanların sözleşmeye erişmek için başka araçlar kullanabileceğini ekledi.

ShipChain CEO’su John Monarch şöyle söyledi:

“Bu hareket sebepsiz yereymiş gibi gözükmüyor. Ön uç, merkezi olmayan bir arka uç için merkezi bir erişim noktasıdır. ABD’de olsaydı, bunun gibi merkezi bir sistem Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’ne tabi tutulurdu.”

Bir Reddit kullanıcısı olan Litpath şunları söyledi:

“Bunun arkasındaki nedenleri bulmak önemli. Borsa devleri adli ve ekonomik baskı altına mı girdi? Durumu anlamamız ve neyle çalıştığını bilmemiz gerekiyor.”

Uniswap’tan herhangi bir cevap gelmedi.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap