Ethereum Staking getirisi rekor düzeylere yükseldi

Ethereum Staking getirisi rekor düzeylere yükseldi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum Staking getirisi rekor düzeylere yükseldi

Investing.com – Etheruem ağında son günlerde görülen aktivite artışı staking getirisinin de yükselişine neden oluyor.

Token Unlock bilgilerine nazaran Ethereum ağında varlıklarını kilitleyenler için yıllık getiri oranı %8,6’ya yükseldi. Bu oran, Ethereum ağında tüm vakitlerin en yüksek getirisi olarak kayıtlara geçti.

Ethereum ağı, Shapella güncellemesinin muvaffakiyetle tamamlanmasının akabinde ağında stake edilen varlıkların çekilmesi özelliğine kavuştu. Kripto piyasasının en büyük ikinci Blockchain ağının likit bir staking platformu haline gelmesi, yatırımcılar tarafından olumlu karşılandı. Birtakım karamsar yorumcular, ETH çekimlerinin özgür bırakılmasıyla ağdan yüksek ölçüde çıkışlar olabileceğini iddia etti, fakat durum bu türlü olması. Ethereum, pay ispatı konsensüs sistemine geçtikten sonra ağa 3,4 milyon ETH’nin yatırıldığı raporlandı.

Bununla birlikte Ethereum ağından 2,67 milyon fiyatında azımsanmayacak ölçüde ETH çıkış gerçekleşti, ancak yatırılan ölçü çekimleri telafi ederek yatırımcıların telaşlarını gidermeye yetti. Buna nazaran Ethereum ağı, konsensüs değişikliğinin akabinde yaklaşık 1,4 milyar dolara denk gelen net 734 bin ETH girişi görerek sağlam bir duruş sergiledi.

Shapella güncellemesi, yalnızca Ethereum ağını etkilemedi. Likit Ethereum hizmeti veren öbür ağlarda da yıllık getiri oranı %8’in üzerine çıktı. Ethereum, son duruma nazaran kripto varlık staking kesiminde öngörüleri yersiz çıkarmadı ve sağlam adımlarla yoluna devam ediyor. Staking faaliyeti riskli bir süreç olarak görülürken yatırımcıların bu yatırım tipi için nispeten daha inançlı olarak gördükleri Ethereum ağını tercih etmeye başladıkları görülüyor.

Ethereum fiyatı, hafta sonu süreçlerinde ortalama 1.800 dolar düzeyinde yatay kaldı. En büyük ikinci kripto para, yeni haftaya Asya süreç saatlerinden gelen alımlarla başladı ve son saat prestijiyle 1.830 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin’de de benzeri bi ivme görülürken kripto para, hafta sonu boyunca 27.000 doların çabucak altında el değiştirirken yeni haftaya birlikte tarafını üst çevirdi ve 27.500 dolara kadar yükseldi.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap