Ethereum piyasasında balina aktivitesi artarken adres sayısı da yükseliyor

Ethereum piyasasında balina aktivitesi artarken adres sayısı da yükseliyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum piyasasında balina aktivitesi artarken adres sayısı da yükseliyor

Investing.com – Ethereum ağında son günlerde gerçekleşen büyük yatırımcı transferleriyle birlikte ağda Haziran ayından bu yana en yüksek süreç aktivitesine ulaşıldı. 

Blockchain dataları, son olarak iki farklı büyük adresten Coinbase borsasına 500 milyon dolara yakın pahada 300.000 ETH aktarıldığını gösterdi. ETH’lerin merkezi kripto para borsasına aktarılması ise Ethereum’da satış mı geliyor sorulara neden oldu. 

Ancak süreçlerin ayrıntısı ortaya çıkınca iki cüzdan adresinin de Coinbase’e ilişkin soğuk cüzdanlar olduğu anlaşıldı. Fonlar borsaya taşındıktan sonra kesimler halinde birçok cüzdana dağıtıldı. 

Blockchain izleme platformu Santiment, Ethereum ağında Haziran ayından bu yana görülen en yüksek süreç hacimlerini yorumlarken bu aktivitenin belli bir nedeni olmadığını ve buna bağlı olarak fiyatı etkilemesini beklemediklerini söyledi.  

Ethereum’da adres sayısı artmaya devam ediyor

Ethereum ağındaki süreç aktivitesinin artmasıyla birlikte ağda keskin bir eşsiz adres artışı olması da dikkat çekti. Bir günde 467 bin eşsiz adres sayısı görülürken Santiment, bunun Haziran ayında ETF ile ilgili söylentilerin çıkmasından bu yana görülen en yüksek adres artışı olduğuna dikkat çekti.

Kripto piyasasının en büyük ikinci kripto para ünitesi için şu sıralar gündemde katalizör olabilecek tek gelişme, SEC’in Ethereum’a dayalı bir ETF’yi onaylama durumu. Son söylentiler, SEC’in Ekim ayında Ethereum ETF’ye yeşil ışık yakabileceği istikametinde. 

Son olarak Ethereum’a olan itimadını yansıtan Ark Invest ve 21Shares isimli yatırım şirketleri, Ağustos ayında vadeli Ethereum ETF’si ihraç etmek için SEC’e müracaat yaptı. Akabinde hususla ilgili çıkan haberler ise düzenleyici kurumun Ethereum tabanlı ETF’yi onaylamaya sıcak baktığı istikametinde oldu. 

ETF ile ilgili gelişmeler gündeme gelse de bunun şimdi Ethereum piyasasında gözle görülür formda fiyatlanmadığı görülüyor. Ethereum fiyatı, piyasa geneline paralel olarak hareket ederken geçen haftaki geri çekilmenin akabinde bu hafta 1.630 doların altında el değiştirmeye başladı. 

Ethereum, şu an Ocak ve Şubat aylarında kararsız hareket ettiği fiyat bölgesinde bulunuyor. Kripto para, yılın birinci çeyreğinde kararsız görünümünü aşağı istikametli bozarak 1.368 dolarda taban düzeyini kaydetti. Akabinde ABD’de görülen bankacılık krizi esnasında kripto paralara olan talep artışıyla Nisan ayında kadar 2.140 dolara kadar yükseldi ve o günden bu yana satış yüklü süreçlere devam ediyor. 

Güncel durumda Ethereum yatırımcıları SEC kararının Ethereum için bir katalizör olup olmayacağını merakla bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap