Ethereum Oylaması Sonuçlandı: Blok Ödülü 1 ETH Mi Olacak?

Ethereum Oylaması Sonuçlandı: Blok Ödülü 1 ETH Mi Olacak?

Paylaş
Ethereum Oylaması Sonuçlandı: Blok Ödülü 1 ETH Mi Olacak?

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, ağındaki tıkanma ve ölçeklenebilirlik sorunu yüzünden yakın zamanda Proof-of-Work tabanlı protokolden, Proof-of-Stake tabanlı protokole geçecek.

Ethereum Blok Ödülünü Azaltacak Mı?

Geçiş süreci esnasında madenciliği ilk başta yavaşlatıp sonra tamamen durdurmak isteyen geliştiriciler, Buzul Çağı isimli güncelleme konusunda kararsızlığa vardı ve tartışmalar hala sürüyor. Geliştiricilerin tartışığı konulardan birisi olan, ”sıradaki buzul çağı geciktirme güncellemesinde blok ödülünün azaltılıp azaltılmaması” konusu da bir anketle çözüme bağlandı.

Reddit üzerindeki ETH yatırımcılarının yüzde 70’inin katıldığı oylamada, yüzde 68,6’lık kısım blok ödülünün 1 ETH’ye, yüzde 19,4’lük kısım 1,5 ETH’ye düşürülmesi yüzde 12’lik kısım ise hiçbir değişiklik yapılmaması yönünde oy kullandı.

Tabii ki yapılan bu oylama herhangi bir bağlayıcılığa sahip değil ve ETH geliştiricilerinin kendi aralarında verecek karardan sonra kesin bir şey söylemek mümkün olacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap