Ethereum kurucusu Twitter hack’inin nasıl gerçekleştiğini açıkladı

Ethereum kurucusu Twitter hack’inin nasıl gerçekleştiğini açıkladı

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum kurucusu Twitter hack’inin nasıl gerçekleştiğini açıkladı

Investing.com – Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçen hafta X hesabının ele geçirilerek takipçilerinden geçersiz NFT çekilişiyle 691.000 doların çalındığı olay hakkında ayrıntıları paylaştı. 

Merkezsiz toplumsal ağ Farcaster üzerinden bilgi veren Vitalik Buterin, hacker’ların X hesabını ele geçirmek için SIM takası prosedürünü kullandıklarını ve bu formda hesabın şifresini sıfırlayarak dolandırıcılık teşebbüsünde bulunduklarını söyledi. 

Ethereum kurucusu, X üzerindeki hesabını kurtama prosedürü olarak telefon numarası kullanmasının siber saldırıyı daha kolay hale getirdiğini argüman etti. Telefon numarasının bir X hesabının şifresini sıfırlamak için kâfi olduğunu söyleyen Buterin, bunun inançlı bir usul olmadığını söyledi. 

Bununla birlikte paylaşım yaptığı toplumsal ağ Farcaster’ın gelişmiş güvenlik özelliklerinden bahseden Buterin, Ethereum adreslerinin kullanılmasının hesabın ele geçirilmesini tedbire konusunda daha tesirli bir formül olduğunu savundu. 

Siber atakçı sonucu 700 bin dolara yakın fon çalındı

Vitalik Buterin’ine yönelik hack saldırısı 9 Eylül tarihinde hesap üzerinden uydurma bir NFT çekilişi düzenlenerek gerçekleşti. Berbat niyetli bireyler paylaştıkları bir ilişki yoluyla Buterin’in takipçilerinden toplamda 691.000 dolar çaldı. Kısa bir müddet sonra hesabın hacklendiği bilgisi verilirken birinci doğrulama Vitalik’in babası Dmitriy Buterin’den geldi.

Buterin, kripto borsasına gönderdiği ETH’lerle dikkat çekti 

Diğer yandan Vitalik Buterin, son vakitlerde borsalara gönderdiği ETH’lerle gündem omlaya devam ediyor. Birkaç Blockchain tahlil platformu, Ethereum’un kurucu ortağıyla temaslı bir adresin son günlerdeki süreçlerine mercek tuttu.

Spot on Chain platformuna nazaran Buterin, kripto borsası Bitstamp’a yaklaşık 3,1 milyon dolar kıymetinde 2.000 ETH gönderdi. Bu süreç ile birlikte Buterin’in Bitstamp’daki adresine toplamda 4.700 ETH gönderdiği raporlandı. 

Buterin’in bu süreçleri piyasada çeşitli spekülasyonlara neden olurken kimi prestiji paraya döndüğünü bazıları ise ETH’lerin Bitstamp’taki faaliyetler için kullanıldığını tez etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap