Ethereum, İkinci Kesintiden Sonra Güncelleme Aldı

Ethereum, İkinci Kesintiden Sonra Güncelleme Aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum, İkinci Kesintiden Sonra Güncelleme Aldı

Ethereum, dün akşam saatlerinde ikinci defa duraksamayla karşı karşıya kalırken, Prysm‘den mevzuyla ilgili bir güncelleme geldi.

Ethereum ağında son periyotlarda spekülatif sorunlar yaşanmaya başladı. Pepe ile başlayan memecoin furyasında en çok kullanılan blockchain olan Ethereum, şimdilerde süreç sonuçlandırma sorunlarıyla karşı karşıya.

Daha evvel 25 dakikalık blok onaylama problemine maruz kalan ağda, dün akşam saatlerinde yaklaşık 1 saatlik benzeri sorun yaşandığı görüldü. Ethereum geliştiricileri ve Prysm, ağı düzeltmek için v4.0.3 sürümünü yayına soktu.

Ethereum Ağında Yaşananlar Ürküttü

Ethereum ağında iki farklı sorun yaşandı. Geliştiriciler topluluğu sakin tutmaya çalıştı ve sorunların tahlili için ağır mesai harcadı. Prysm‘den gelen yeni güncelleme, Github aracılığıyla yayına sokuldu.

Ethereum ağı, dün akşam 24 saat içinde ikinci kere bir ağ sorunuyla karşılaştı. İkinci sorunda, bir saatten uzun müddet boyunca bloklar tamamlanamadı ve teknik meseleler ortaya çıktı. Perşembe günü 25 dakikalık duraksamadan sonra, dün akşam gerçekleşen sorun ile birlikte spekülasyonlar ortaya çıkmaya başladı.

dYdX tarafından da açıklamalar geldi. dYdX, Ethereum’un en son olmaması sebebiyle para yatırma süreçlerini süreksiz olarak askıya almıştı.

Tüm bu süreçler ortasında açıklamalarda bulunan Ethereum geliştiricileri, ortada bir sorun olmadığını ve tahlil için uğraştıklarını belirttiler. Scrool geliştiricisi Toghrul Maharramov, CoinDesk‘e verdiği röportajda, endişelenmediğini ve durumun neyden kaynaklandığını çözmeye çalıştıklarını söyledi.

Diğer taraftan, Ethereum istemcisi Prysm, kurtarıcı bir vazife üstlendi ve yeni güncellemesini duyurdu. Prysm, son ağ istikrarsızlığını düzenleyen ve çok fazla kaynak tüketimini optimize eden sürümü yayınladı. Bu sürüm, Github‘ta herkese açık bir formda paylaşıldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap