Ethereum günlük etkin adresleri artıyor: ETH fiyatına tesir eder mi?

Ethereum günlük etkin adresleri artıyor: ETH fiyatına tesir eder mi?

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum günlük etkin adresleri artıyor: ETH fiyatına tesir eder mi?

Investing.com – Kripto para piyasasının en büyük altcoin’i pozisyonundaki Ethereum, geçen ay gerçekleşen son toplu satışların akabinde 1.600 dolar bandına yerleştikten sonra bu bölgede istikrar bulmaya başladı.

Bununla birlikte DeFi bölümünde 20 milyar dolara yakın toplam kilitli bedeliyle açık orta en çok kullanılan platform olan Ethereum, bu alandaki baskınlığını koruyor. Ethereum ağının DeFi alanındaki faaliyetlerine değinen Blockchain tahlil platformu Santiment, bu hafta Ethereum’da günlük faal adres sayısının 1,09 milyona yaklaştığını ortaya koydu. Bu noktada kıymetli olan ayrıntı, günlük faaliyetlerdeki ani artışın Ethereum tarihindeki en yüksek ikinci günlük etkin adres artışı olmasıydı. Rekor düzey ise geçen yıl Aralık ayında kaydedildi.

Son bilgileri yorumlayan Santiment analistleri, adres sayısındaki bu volatil hareketin bir toparlanmayı tetikleyebileceği ve Ethereum piyasasına yeni fon girişlerine neden olabileceği görüşünü sundu. O denli ki Blockchain aktivitesindeki artışlar, ağın lokal varlığı Ether’e olan talebi de artırabilecek bir faktör olarak biliniyor.

Ethereum, geçmiş devirlerde kendi iç dinamiklerine bağlı olarak ayrışan fiyat hareketlerine sahip olsa da son vakitlerde Bitcoin ile korelasyonunu yüksek seyrediyor. Bu da Ethereum’un piyasanın geri kalanıyla benzeri fiyat hareketleri göstermesine neden oluyor. Ethereum özelinde son gelişmelerde ise geçtiğimiz günlerde kripto varlığa dayalı bir ETF başvurusu vardı. Bu, SEC’in sıcak baktığı bir yatırım eseri olarak yorumlanırken Ethereum’a olan talebi artıracağı niyetiyle mümkün bir onayın Ether için değerli bir katalizör olacağı düşünülüyor.

Ethereum, hafta başındaki sert düşüş esnasında %4 geri çekilirken 1.530 dolarda haftanın taban düzeyini belirledi. Devam eden günlerde tabandan gelen alımlarla toparlanan kripto para, bugün 1.630 dolara kadar yükselerek hafta başında kayıplarını geri aldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap