Ethereum fiyatında düzeltme riski

Ethereum fiyatında düzeltme riski

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum fiyatında düzeltme riski

Kripto para analisti Ali Charts tarafından paylaşılan bir Twitter gönderisine nazaran Ethereum (ETH) yakında büyük bir fiyat düzeltmesiyle karşı karşıya kalabilir. Gönderide, ETH‘nin fiyatının 1.550-1.600 dolar bandının altına düşmesi halinde, 1.000 dolara düşmesine neden olabilecek %37-45’lik bir düzeltmeye yol açabileceği öngörüldü.

Kısa vadede ETH fiyatı 1.600 dolar düzeyinin üzerinde konumlandırıldığı için hâlâ inançta görünüyor. Bu haberin yazıldığı sırada ETH 1.671 dolardan süreç görüyor ve bu da günlük en düşük düzeyi olan 1.663 doların çabucak üzerinde.

Son 24 saat içinde ETH süreç hacmi %13’ten fazla düşüş yaşadı. Bu, günlük süreç hacminin yaklaşık 4.056.144.448 dolar meblağında olmasına yol açtı. ETH günlük bir fiyat artışı elde etmeyi başarırken, altcoin’in %-9,58’de kalan haftalık zayıf performansından kurtulmak için hâlâ yapacak çok işi vardı.

ETH/USDT için günlük grafiğe bakıldığında, kripto para ünitesinin fiyatı geçen Perşembe günü 1.550 dolara kadar düşmüştü. Fakat boğalar, altcoin’in fiyatını yine canlandırarak günün süreç seansını 1.681 dolardan kapattı. O vakitten beri, ETH’nin fiyatı kademeli bir yükseliş içindeydi.

Ardından, ETH’nin fiyatı, yazının yazıldığı sırada 1.685 dolar direnç düzeyini zorlama sürecindeydi. ETH’nin fiyatı bu mahzuru aşarsa, sonraki hafta 1.775 dolardaki bir sonraki ana direnç düzeyine tırmanmak için nispeten net bir yolu olacaktır. Devam eden satın alma takviyesi, ETH fiyatının önümüzdeki birkaç hafta içinde 1.915 dolara yükselmesiyle de sonuçlanabilir.

Öte yandan, ETH fiyatı önümüzdeki 48 saat içinde günlük mumu 1.685 doların üzerine kapatamazsa, bir kere daha üstte belirtilen 1.550 dolara düşebilir. 9 günlük EMA çizgisinin 20 günlük EMA çizgisinin altında konumlandığı gerçeği göz önüne alındığında, düşüş eğilimi daha mümkün olabilir.

Ayrıca, bu teknik göstergelerin her ikisi de 50 günlük EMA çizgisinin altında konumlanmıştır. Bu, kısa vadeli ve orta vadeli ivmenin, basın vaktinde satıcılar lehine olduğunu gösterdi.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap