Ethereum (ETH), Bitcoin’i (BTC) Hakikaten Geçecek mi?

Ethereum (ETH), Bitcoin’i (BTC) Hakikaten Geçecek mi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum (ETH), Bitcoin’i (BTC) Hakikaten Geçecek mi?

Kripto para kanalı Coin Bureau’nun sunucusu Guy, Ethereum’un (ETH) en büyük kripto para olarak Bitcoin’in (BTC) yerini almasının ihtimal dahilinde olup olmadığından bahsetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni bir videoda Guy, bu durumun önümüzdeki aylarda gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine karar verebilecek iki faktör olduğundan bahsetti.

“ETH’nin BTC’yi ne zaman geçtiğini göreceğimize gelince, bunun er ya da geç gerçekleşmesi mümkün. Bu gerçekten daha önce bahsettiğim iki faktöre bağlı. Yani: bir spot Bitcoin ETF’nin (borsada işlem gören fon) onayı ve Ethereum’da Proof of Work ile Proof of Stake ile birleşmesi. Bu iki olay pekala aynı ay içinde gerçekleşebilir. Bitcoin ETF başvurusu Mart ayına kadar onaylanabilir ve Ethereum’un birleşmesi çok da uzak görünmüyor. Fakat bir spot Bitcoin ETF onaylanırsa, birleşme büyük bir başarı olsa bile ETH’nin BTC’yi yakalaması imkansız olacaktır.”

Guy, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Birleşme, bir spot Bitcoin ETF’i onaylanmadan önce gerçekleşirse, Ethereum’un Bitcoin’i en azından geçici olarak geçmesi durumu söz konusu olabilir. Buradaki tek uyarı, Federal Rezerv faiz oranlarını yükseltmeye başladığında bir ayı piyasasına girebileceğimizdir… Birleşme geldiğinde ayı piyasası tüm hızıyla devam ederse, Ethereum’un Bitcoin’i geçmesi muhtemelen yeterli olmayacaktır. çünkü piyasa momentumu orada olmayacak. Tersine, spot Bitcoin ETF’nin onaylandığı bir ayı piyasası tasavvur etmek zor, bu da mantıksal olarak ETH’nin kısa vadede BTC’yi değiştirmesinin olası olmadığı anlamına geliyor.”

Analist ayrıca Ethereum’un bir numaralı kripto para birimi olarak Bitcoin’in yerini alması fikrine de ağırlık veriyor:

“Bitcoin ve Ethereum temelde farklıdır. BTC dijital altındır ve ETH dijital petroldür. Ham petrolün piyasa değeri, fiziksel altının piyasa değerini alt üst ettiyse veya tam tersi olursa, her iki varlık için de fark etmez, o halde söz konusu petrol ve altının dijital olması neden önemli olsun? Durduğum yerden, her iki kripto para da büyümek için benzersiz zorluklarla karşı karşıya, ancak her ikisi de nihayetinde kendi nişlerinde galip gelecek.”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap