Ethereum ağına yeni bir güncelleme geliyor: ETH fiyatına tesiri nasıl olacak?

Ethereum ağına yeni bir güncelleme geliyor: ETH fiyatına tesiri nasıl olacak?

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum ağına yeni bir güncelleme geliyor: ETH fiyatına tesiri nasıl olacak?

Investing.com – Ethereum geliştiricileri, son toplantıda Ethereum ağı için 2023 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmesi planlanan EIP-7514 güncellemesini onayladı. 

Bu Ethereum Düzgünleştirme Önerisi (EIP) ile temelde Ethereum staking hizmetinin yavaşlatılması amaçlanacak. Böylelikle doğrulayıcılar için gelişmiş bir ödül sistemi oluşturmak ismine mühlet kazanılması planlanıyor. 

Ethereum Çekirdek geliştiricilerinden Tim Beiko tarafından duyurulan güncelleme, staking’e yönelik kaygıları ele alıyor. Staking oranındaki yükselişin devam etmesi, alım satım faaliyetlerinde kullanılan ETH ölçüsünün da azalması üzere bir sonuç doğurabilir. Bu Ethereum’da arz kıtlığına hakikat bir adım olarak kabul edilirken varlık fiyatını da olumlu tarafta etkileyen bir faktördür. Lakin geliştiricilerin fikir birliğine vardığı güncellemeyle sistemin yavaşlamasını savunduğu görülüyor. Bu da çekirdek geliştiricilerin süratli formda büyüyen staking faaliyetlerinde teknik ve güvenlik sıkıntılarının baş gösterebileceği kaygıları taşıdığını gösteriyor. 

Buna nazaran EIP-7514 güncellemesinin ETH arzına müdahale ederek ETH fiyatı üzerinde dolaylı tesire sahip olması bekleniyor. Lakin fiyat üzerindeki tesirin uzun vadede ortaya çıkması olası gözüküyor. 

EIP-7514 güncellemesine yönelik detaylarda mütevazı getiriye karşın ETH staking hizmetindeki artışa dem vurularak güncellemenin süreksiz bir tedbir sunacağı üzerinde duruluyor. Böylelikle topluluğun mevcut zorlukları değerlendirmesi ve kalıcı tahliller bulması için vakit kazanılacağı düşünülüyor. 

Sonuç olarak EIP-7514’ün staking faaliyetleri ve ETH arzının yönetilmesi konusunda uzun vadeli tesirleri olabilceği öne çıkarılıyor. Bu güncellemenin birinci sonuçları ise önümüzdeki yılın birinci çeyreğinden itibaren yakından izlenecek. 

Ethereum fiyatı, hafta başında 1.530 dolara kadar geriledikten sonra ağında günlük faal adres sayısı artışında değerli bir sıçrama gördü ve hafta boyunca devam eden kısmi toparlanmada 1.600 dolar bandına geri döndü. Son 24 saatte yatay hareket eden Ethereum, bugün 1.620 dolar bandında alıcı buluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap