Ethereum, ağ büyümesi sayesinde BTC karşısında paha kazanıyor

Ethereum, ağ büyümesi sayesinde BTC karşısında paha kazanıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum, ağ büyümesi sayesinde BTC karşısında paha kazanıyor

Blockchain tahlil firması Santiment, bu sabah attığı bir tweetle Ethereum’un (ETH) fiyatının geçtiğimiz ay Bitcoin (BTC) karşısında yüzde 4,9’dan fazla kıymet kazandığını açıkladı. Gönderiye nazaran Ethereum’un ağ büyümesindeki toparlanma, altcoin’in fiyat karına katkıda bulunan ana faktör oldu.

Tweet, Ethereum’un 450 bin adres kaydettiğini ve bunun 2 hafta içinde ağdaki en yüksek adres sayısı olduğunu ekledi. Ayrıyeten geçen ayın sonuna hakikat 80 bin yeni adres oluşturuldu.

CoinMarketCap’e nazaran ETH, son 24 saat içinde yüzde 1,93 düştükten sonra bu haberin yazım saatine nazaran 1.828,24 dolardan el değiştiriyordu. Bu olumsuz günlük performans, haftalık performansının da kırmızıya düşerek yüzde eksi 1,29’a gerilemesine neden oldu.

BTC de geçtiğimiz süreç gününde tıpkı bahtı yaşadı. Buna karşın BTC fiyatı sırf yüzde 1,66 düştüğü için ETH’den daha âlâ performans gösterdi.

ETH günlük hacmi yüzde 20 arttı

ETH’nin 24 saatlik günlük hacmi, altcoin bu müddet zarfında bir kayıp yaşamasına karşın artmıştı.

Bu haberin yazım saatine nazaran kripto para ünitesinin toplam hacmi 5.531.723.800 dolar olarak gerçekleşti ve bu bir evvelki günlük döngüye kıyasla yüzde 20,20’lik bir artış manasına geliyor. ETH’nin süreç hacminin kripto para piyasasındaki en yüksek üçüncü hacim olması dikkat çekti.

Teknik açıdan bakıldığında, altcoin son 24 saat içinde 1.850 dolarlık değerli takviye düzeyinin altına düştü. Altcoin bugünkü günlük mumunu bu değerli dayanak düzeyinin üzerinde kapatamazsa takip eden 24-48 saat içinde bir sonraki takviye düzeyini 1.790 dolardan tekrar test etme riski altında olabilir. Satış baskısının devam etmesi kripto paranın fiyatını 1.750 dolara kadar düşürebilir.

Öte yandan altcoin, bugünkü süreç seansını üstte belirtilen 1.850 doların üzerinde kapatmayı başarırsa önümüzdeki birkaç gün içinde bir sonraki ana direnç düzeyini 1.890 dolarda zorlamaya çalışabilir. Yatırımcılar, orta vadeli bir düşüş bayrağının tetiklenme riski altında olduğu gerçeğini not etmek isteyeceklerdir.

Yazım saatine nazaran 20 günlük EMA çizgisi 50 günlük EMA çizgisinin altından geçmeye çalışıyor. Bu iki teknik göstergenin kesişmesi hâlinde, önümüzdeki birkaç hafta boyunca satıcıların üstünlüğü ele geçireceği sinyalini verecektir. Bu durum yükseliş tezini geçersiz kılabilir ve altcoin’in fiyatı büyük olasılıkla önümüzdeki hafta düşmeye devam edecektir.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap