Ether fiyatı, kilit direnç düzeyine yaklaştı

Ether fiyatı, kilit direnç düzeyine yaklaştı

Paylaş
BTC Piyasası: Ether fiyatı, kilit direnç düzeyine yaklaştı

Ether fiyatının 2100 dolara gerçek yükselişi, layer 2 ağlarında yaşanan gelişmelerden ve yatırımcıların ETF onayı beklentisinden dolayı kaynaklandı.

Varlık, 2.100 dolarlık düzeye birkaç defa dokunmayı başardı. 2.100 dolarlık düzey son üç hafta içinde birçok kere reddedildi ve Ether’in kasım ayındaki yüzde 16,2’lik yükselişi göz önüne alındığında bu durum tasalara yol açtı. Varlığın 2.100 dolar düzeyinin üzerinde sabit kalıp kalmayacağı merakla bekleniyor.

BTC Piyasası: Ether fiyatı, kilit direnç düzeyine yaklaştı 1

Tüm bunlara rağmen, spot ETF müracaatları ve Ethereum layer-2 tahlillerine ait yaşanan gelişmeler, olumlu ivmenin desteklenmesini sağladı.

ETF heyecanı kaldığı yerden devam ediyor

SEC’nin Fidelity’nin spot Ether ETF’i için inceleme sürecini başlatması yatırımcıları umutlandırdı. Potansiyel bir onay, Ether’in dijital emtia statüsünü güçlendirirken bir menkul değer olarak görülme ihtimalini de azaltacak.

SEC, ETF’lere ait kararını Ocak 2024’te vermesi bekleniyor.

Layer-2 gelişmeleri

Layer-2 ağlarının gelişimi de Ether için değerli bir katalizör oldu. Bu ağlarda süreç fiyatlarının 4 dolar civarında yer alması, ekosistem için son derece kıymetli bir gelişme olarak görüldü.

Bununla birlikte Ether’in TVL’si son iki ayın en yüksek düzeyi olan 13 milyon Ether’e ulaştı.

Tron ağında ise Ether TVL’si açısından bir gerileme yaşandı. Yüzde 12’lik gerileme, son periyotlarda Justin Sun temaslı kuruluşların hacklenmesi sebebiyle yaşanan inanç kaybının bir delili olarak görülüyor.

Özellikle layer-2 ağlarındaki TVL de kıymetli ölçüde arttı. Blast’taki TVL, 647 milyon doları gördü.

Ethereum’un önde gelen ölçeklendirme tahlilleri Arbitrum ve Optimism’in toplam TVL’si 2,94 milyar dolar düzeyinde yer aldı.

Ether, yazı kaleme alındığı sırada Bitstamp datalarına nazaran 2.093 dolar üzerinden süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap