Ether (ETH), gerçek kıymetinin yüzde 27 altında seyrediyor

Ether (ETH), gerçek kıymetinin yüzde 27 altında seyrediyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ether (ETH), gerçek kıymetinin yüzde 27 altında seyrediyor

Republic Crypto ve Re7 Capital ortasında araştırma odaklı bir ortak teşebbüs olan RxR’ın tahliline nazaran Ethereum blokzincirin lokal token’ı Ether (ETH), gerçek bedelinin yüzde 27 altında süreç görüyor.

RxR’ın gerçeğe uygunluğu ölçen projeksiyonu, Ethereum ölçeklendirme ağlarındaki faal kullanıcı bilgilerini ve ağın adil bedelini ölçmek maksadıyla mainnet’teki etkin kullanıcıları ölçen Metcalfe modelini (ML) harmanlıyor. Metcalfe modeli, sırf mainnet’teki faal kullanıcı sayısına odaklanma eğilimi gösteriyor.

Bu modele nazaran ağın kıymeti, sahip olduğu kullanıcı sayısının karesiyle gerçek orantılı olarak ilerliyor. Ether, kullanıcıların Ethereum blokzincirde süreç gerçekleştirebilmelerini, mükafatlar kazanabilmelerini, staking yapabilmelerini ve çok daha fazlasını sağlıyor. Bu nedenle Ether’in bedeli Ethereum’daki ağ kullanımıyla yakından irtibatlı.

RxR analisti Lewis Harland, geçen hafta paylaşılan notta şunları söyledi:

Layer-2 piyasadaki en heyecan verici alanlardan biri haline geldi

IntoTheBlock datalarına nazaran kripto borsası Coinbase’in BASE ağı, en eşsiz adreslere ve süreçlere sahip. Arbitrum ise süreç hacmiyle öne çıkıyor. Optimism, superchain (süper zincir) vizyonuna odaklanmaya devam ediyor.

L2Beat datalarına nazaran iki yıl içerisinde layer-2 protokollerindeki kilitli toplam kıymet, üç kattan fazla artarak 9 milyar doların üzerine çıktı.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap