ETH grafiklerinde görülen mevt haçı ne manaya geliyor?

ETH grafiklerinde görülen mevt haçı ne manaya geliyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ETH grafiklerinde görülen mevt haçı ne manaya geliyor?

Ethereum’un bir vefat haçı boyunca yaptığı son seyahat, tüccarları ve yatırımcıları karışık hislerle baş başa bıraktı. Şu anda ikinci büyük kripto para ünitesi olan Ethereum, yaklaşık 1.634,86 dolardan el değiştiriyor ve bu fiyat noktası potansiyel tesirleri açısından mercek altına alınmış durumda.

Ancak işin enteresan yanı şu: Mevt haçı, uğursuz ismine karşın birden fazla vakit olduğu üzere berbat bir tablonun habercisi değildir. Vefat kesişmesi çoklukla son bir düşüş sinyali olarak görülür. Kısa vadeli bir hareketli ortalama, uzun vadeli bir hareketli ortalamanın altına düştüğünde ortaya çıkar.

Ancak Ethereum’un süreç geçmişi hem altın kesişimlerin (ölüm kesişimlerinin tersi) hem de mevt kesişimlerinin aldatıcı olabileceğini gösteriyor. Bunlar birçok kişinin düşündüğü üzere her şeyin sonu olan göstergeler değil. Aslında piyasa hareketlerinin daha büyük şemasında çoklukla yalnızca blip olarak hizmet eder.

Ethereum fiyatı piyasa şartlarının tesiri altında

Şimdi de likidite konusuna değinelim.

Ethereum, öteki birçok kripto para ünitesi üzere, piyasada çekiş eksikliği ile boğuşuyor. Hacim ve likidite tam olarak pembe bir tablo çizmiyor. Lakin bu, Ethereum’un kendisiyle ilgili temel bir sorun değil, daha geniş piyasa şartlarının bir belirtisi.

Diğer taraftan ETH’de, başka alanlarda da olumlu düzgünleşme belirtileri var. Örneğin, Kilitli Toplam Bedeli (TVL) üst taraflı bir seyir izleyerek ağın sakinlikten uzak olduğunu gösteriyor. Bu durum, piyasa göstergeleri şu anda ülküden daha az olsa bile temellerin güçlü olduğuna işaret ediyor.

Peki buradan çıkarılacak sonuç nedir?

Ethereum’un son vefat haçı felaket manasına gelmiyor. Bu sırf likidite, hacim ve temel güç üzere öbür faktörleri içeren daha uzun bir anlatının bir kısmı. Piyasa bir akış hâlinde olsa da Ethereum’un altında yatan teknoloji ve benimseme ölçütleri sağlam.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap