ETH/BTC: Ethereum Bitcoin’e karşı 2 yıllık ayı piyasasına son verme eşiğinde

ETH/BTC: Ethereum Bitcoin’e karşı 2 yıllık ayı piyasasına son verme eşiğinde

Paylaş
ETH/BTC: Ethereum Bitcoin’e karşı 2 yıllık ayı piyasasına son verme eşiğinde

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin (BTC) fiyatı birçok yatırımcının moralini bozaracak şekilde şiddetli bir düşüş yaşadı ve 8.300 dolar seviyelerine kadar geriledi. Şu an dünkü düşüş sonrası BTC, 8.400 dolar seviyelerinde yatay hareket ediyor. ETH/BTC paritesi ise önemli bir eşikte.

Bu arada, altcoin yatırımcıları gittikçe artan bir şekilde yükseliş eğilimi hissederek büyüyor ve daha az bilinen bazı altcoinler hafta boyunca etkileyici bir şekilde yükseldi. Bu arada en büyük altcoin Ether fiyatınında (ETH) ısındığını görüyoruz. ETH/BTC çifti yükseliş sinyalleri vermeye devam ediyor.

15 Kasım tarihinde 186,59 dolardan 177,59 dolara kadar gerileyen Ether fiyatı, yükselen trend çizgisinin altında kaldı. Düştüğü bölge ise ETH’nin 3 kere sıçrama yaptığı alandı. Düşüş sonrası ise Ether fiyatının 176,79 dolarda destek bulduktan sonra yönünü tersine çevirerek kayıpları azaltmaya başladığını görüyoruz.

Bollinger Bantları ve 177,57 dolar ile 176,79 dolar seviyelerinin altında yatan destek, Ether’in geçici olarak düştüğünü ve fiyatın 185,28 dolara yükselen trend çizgisiyle doğrudan aynı hizada olan orta Bollinger Bant hareketli ortalamaya geri dönme eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Ethereum analizi

Ether’in 27 Ekim’den bu yana gerçekleştirdiği fiyat hareketine dayanarak, mevcut sıçrama desteği, yüzde 3,5 ila yüzde 3,94 kazanç için iyi bir giriş noktası gibi görünüyor. Riske duyarlı yatırımcılar, bir giriş yapmadan önce fiyatın 185,28 dolarda yükselen trend çizgisinin üzerine çıkmasını bekliyor.

Agresif tüccarlar, Ether fiyatının en son aralığına dönmesi halinde 179,50 dolarlık bir girişin yüzde 7,08 kâr fırsatını temsil ettiği sonucuna varmış olabilir.

6 saatlik zaman dilimindeki MACD çizgisinin sinyal çizgisine doğru eğilmeye başladığını ve histogram çubuklarının alım hacmi arttıkça kısaldığını ve kırmızıdan pozitife dönmeye başladığını gösteriyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, 185,28 dolarlık bir hareket Ether’i 50-DMA ve yükselen trend çizgisinin üzerine geri taşıyabilir. Hacim profili görünür aralığı, 180 – 186,93 dolar arası çok fazla satış baskısı olduğunu gösteriyor. Fakat eğer fiyat bu düğümü temizleyebilirse, Ether üst Bollinger Bant koluna 191,33 dolardan ve ardından 200-DMA’yı 197,25 dolara ulaşabilir.

200-DMA’nın geri alınması, 204 dolardan başlayan önceden tartışılan kâr amaçlı tahminleri yeniden gündeme getirir.

ETH/BTC giderek daha fazla yükselişe geçiyor

Geçen hafta önerildiği gibi, Ether, ETH/BTC eşleşmesinde yükseliş sinyalleri vermeye devam ediyor. Günlük zaman diliminde, Ether fiyatının azalan trend çizgisine karşı baskı yapmaya devam ettiği açıkça görülüyor. Parite üzerindeki günlük MACD de yükselişe geçiyor ve RSI şu an 57’nin üzerinde seyrediyor.

Dahası, kripto analisti Michaël van de Poppe, günlük RSI’da bir dizi yükseliş sapması gördü ve ETH/BTC’nin muhtemelen dipte olduğunu ima etti.

Cuma günkü geri çekilmeye rağmen, Ether fiyatı 26-EMA’nın üzerinde 12 üssel hareketli ortalama (EMA) ile yükselen bir kanalda kalıyor.

Ether fiyatı, 22 aydır trend çizgisinin altında kaldığı azalan trend çizgisinin üzerine çıkması dikkat çekici olacaktır. Bununla birlikte, tüccarlar Ether’in Aralık 2018’deki ETH/USD çifti ile 80 dolardan 364 dolara yükseldiğini kesinlikle hatırlayacaklardır.

Boğa senaryosu

Yatırımcılar, Ether’in azalan trend çizgisinin üzerinden yukarı yönlü kırılım durumunu yakında takip edecektir. Bu, Ether’in altcoin’leri piyasa kapitalizasyonuna göre yönlendirdiği ve şu anda birkaç altcoin’in aynı grafik kurulumlarını gösterdiği veya 200-DMA ve azalan trend çizgisinin üzerinde geçtiği için bu önemli olacaktır.

Hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca, tüccarlar, Ether fiyatının yükselen kanalda hareketini takip edecekler. 0,021581’in (sats) üzerinde bir hareket, hacim profili görünür aralığında (VPVR) gösterilen yüksek hacimli düğümü temizler ve Ether fiyatını 0.021999’daki (sats) uzun vadeli dirence getirir.

Bu nokta, 14 Temmuz 2019’dan bu yana direnç olarak çalışmış ve bunun üzerine hareket etmek, Ether’in, 0,023063’te (sats) bir ayın en yükseğe çıkmasını sağlayacak şekilde konumlandırılacaktır.

Daha önemlisi, VPVR, bu seviyenin üzerinde minimum satış baskısı olduğunu ve Ether’in 200-DMA’yı kırma girişiminde olacağını göstermektedir. Ether’in yükselen kanalda kalabildiğini ve yukarıda belirtilen direnç seviyelerinin üstesinden gelebildiğini varsayarsak, altcoin 0,025346’da (sats) dirençle karşılaşmadan önce yüzde 18,15 potansiyel bir kazanım elde edebilir.

cointelegraph

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap