ETF’ler Bitcoin’i 35.000 $ Seviyesine yükseltecek!

ETF’ler Bitcoin’i 35.000 $ Seviyesine yükseltecek!

Paylaş
ETF’ler Bitcoin’i 35.000 $ Seviyesine yükseltecek!

Eski Goldman Sachs yönetiminin kurucusu olduğu bir kripto-para hedging fonu olan BlockTower’ın kurucularından Ari Paul da dahil olmak üzere önde gelen yatırımcılar, bir sonraki ara dönem rallisinin potansiyel olarak 2018’in sonundan önce kurumsal yatırımcılar tarafından tetikleneceğini söyledi.

Paul, kurumsal yatırımcıların kripto para pazarına girmesini engelleyen son engelin, güvenilir saklama ve kurumsal kripto-para birimi ürünleri paketinin olmaması olduğunu söylüyor. Coinbase’in saklama çözümlerinin tamamlanması ve dijital varlık şirketlerinin gözetmen olarak çalışmasının onaylanmasıyla kurumsal yatırımcılar kripto-para piyasasına girebilecekler. Paul’a göre:

“Kurumsal para 2017’nin ortasında kripto para pazarına damlamaya başladı, ancak beklenenden daha yavaş oldu. Bu gelmeyeceği anlamına gelmez. Bir araya gelmesi gereken çok fazla parça var. Bu, Coinbase nezaretinin başlaması gibi bir şey değil ve aniden her emekli maaşı 100 milyon dolar BTC’ye fırlatacak bir şey de değil. Saklama çözümlerinin güvenilirlik kazanması zaman alır. Ancak, bu yılın Eylül ayı itibariyle katı bir üçüncü taraf gözetimine sahip olacağımızı düşünüyorum.”

Kurumsal yatırımcıların kripto para pazarına girişi, bitcoin gibi büyük dijital varlıkların büyük oranda değer artışı sağlayabilmesinin tek yolu değil. ETF’ler gibi kamuya açık ticaret enstrümanlarının ortaya çıkması da bir sonraki büyük dalgayı körükleyebilir ve IronWood’taki araştırmacılar, ETF’lerin bir sonraki ara dönem rallisinin yakıtı olacağına inanıyor.

Şüphesiz, piyasa kötü bir düzeltmenin ortasında, aslında 2014’ten bu yana üçüncü en kötü düzeltmenin ortasında. Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden % 65 düştü ve yatırımcılar kısa vadede daha kötümser olmaya başladılar.

Ancak, 2010, 2014 ve 2016 yıllarında olduğu gibi, piyasada, şirketlerin bir sonraki dalgaya yakıt vermek için gerekli olan ürünleri ve altyapıları oluşturmaya başladığı bir birikim dönemi görülüyor.

IronWood CEO’su Michael Strutton, bir ETF’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanması durumunda, 401k, IRA ya da Fidelity ve Ameriprise Financial gibi brokerlerle yatırım yapan bir kişinin kolayca Bitcoin pazarında yatırım yapabileceğini açıkladı. Strutton, bir Bitcoin ETF sonucunda, Bitcoin’in fiyatının 26.000$-44.000$ arasında olacağını kaydetti.

“ETF’ler 24 milyon ABD yatırımcısı eklediğinde ve dünyanın geri kalanından 14 milyona ulaşan yukarı yönlü hareketiyle, piyasada sırasıyla 84 milyar dolar ve 336 milyar dolar artış olacak. Son altı ayda, Bitcoin’in piyasa değeri 326 dolardan 110 milyar dolara düştü. Piyasa fiyatına 420 milyar dolar ekleyerek, Bitcoin fiyat aralığının 26.000 $ ‘dan 44.000 $’ a çıkabileceğini” belirtti. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap