ETF Teklifleri Gecikti! 2 Analistten Şaşırtan Bitcoin Yorumu

ETF Teklifleri Gecikti! 2 Analistten Şaşırtan Bitcoin Yorumu

Paylaş
BTC Piyasası: ETF Teklifleri Gecikti! 2 Analistten Şaşırtan Bitcoin Yorumu

Bugün iki ünlü analistten SEC’in Bitcoin ETF’leri için karar ertelemesi sonrası kıymetli açıklamalar geliyor. Analistler Michaël van de Poppe ve McGlone şaşırtan Bitcoin maksatları veriyorlar. Piyasaların volatilitesi arttığı bir devirde analistlerin yaklaşımlarına bakalım.

Bitcoin, ETF belirsizliğinin ortasında fiyat dalgalanmalarıyla karşı karşıya

Poppe ETF tekliflerinin onaylanmasındaki gecikmelerin akabinde Bitcoin fiyatı 26.000 dolara gerilemesi konusunda yorum yapıyor. Buna nazaran bu durum kripto piyasasında belirsizliğe yol açtı. Son fiyat hareketi, Grayscale‘in SEC’e karşı verdiği savaşta olumlu sonuç almasından kaynaklanan optimistlikle Bitcoin’in pahasında bir artışla başladı. Lakin, bu birinci dalgalanmanın devamı gelmedi. Fiyat süratle aksine döndü.

Bu ani piyasa değişimlerini manipülasyona bağlamak cazip geliyor. Fakat, içeriden alınan bilgiler bu cins senaryolarda çoklukla rol oynuyor. Kripto piyasasının süratli fiyat değişimlerine yatkınlığı, küçük gelişmelerin bile değerli dalgalanmaları tetikleyebileceği manasına geliyor.

SEC’den karışık sinyaller

Bitcoin BTC’nin fiyat rallisi başlangıçta Grayscale‘in SEC’e karşı kazandığı zaferden kaynaklandı. Bu zafer, SEC’in GBTC fonunun ETF’ye dönüştürülmesine yönelik potansiyel onayına ait beklentileri artırdı. Lakin SEC’in bu onayı vermemesi, yatırımcılar ortasında hayal kırıklığı ve belirsizliğe yol açtı.

BTC Piyasası: ETF Teklifleri Gecikti! 2 Analistten Şaşırtan Bitcoin Yorumu 1

Analiste nazaran geciken ETF kararları Bitcoin’in fiyatını etkiliyor. Sonuncu sonuç, birçok kişinin beklemediği bir senaryo olan ETF tekliflerinin ertelenmesi oldu. Sonuç olarak, Bitcoin BTC’nin fiyatı piyasadaki hakim meçhullüğü yansıtacak biçimde yaklaşık 26.000 dolar düzeyine yerleşti.

Alım satım yaklaşımında kıymetli bir değişiklik yok

Piyasada son devirde yaşanan çalkantılara karşın, Bitcoin’e yönelik temel alım satım stratejisi büyük ölçüde değişmemiş durumda. Teknik tahlil ve grafik formasyonları, yatırımcılara karar alma süreçlerinde rehberlik etmeye devam ediyor. Bu noktada analist Poppe mevcut piyasa yapısında, 25.700 dolarda agresif bir giriş noktası ortaya çıktığını belirtiyor. Bu düzey traderlar için bir odak noktası olmaya devam ediyor. Daha geniş görünüm, 200 Haftalık EMA’nın çabucak altında, 24.800-25.300 dolar aralığına kadar son bir piyasa taraması mümkünlüğünü gösteriyor. Lakin, EMA’nın kıymetli bir takviye düzeyi olarak kalması bekleniyor.

BTC Piyasası: ETF Teklifleri Gecikti! 2 Analistten Şaşırtan Bitcoin Yorumu 2

Poppe piyasanın uzun bir hafta sonuna girdiğini belirtiyor. Ayrıyeten yatırımcılara önümüzdeki günlerde muhtemel dalgalanmalara karşı hazırlıklı olmalarını tavsiye ediyor. Mevcut tez, iki potansiyel long durum etrafında dönüyor. Bunlardan birincisi düşük düzeylerin süpürülmesi halinde. Buna nazaran analist Poppe birincil long giriş olarak 24.800 dolar ile 25.200 dolar aralığını hedefliyor. İkinci olarak ise analist 26.700 dolar düzeyine işaret ediyor. Analiste nazaran Bitcoin’in fiyatı bu seviyeyi geri kazandıkça long bir konumun tetiklenmesi kelam konusu olacak.

Bloomberg analisti potansiyel Bitcoin boğa koşusunu öngörüyor

Bitcoin fiyatı son iki yıldır daima dalgalanma yaşıyor. Kripto para ünitesi birkaç defa yükseliş aralığında yer aldı fakat yükseliş ivmesini uzun mühlet sürdüremedi. Bununla birlikte, bir Bloomberg analisti BTC için temelsiz bir ralli öngörüyor. Lakin potansiyel ralli makul faktörler ve şartlarla birlikte geliyor.

BTC Piyasası: ETF Teklifleri Gecikti! 2 Analistten Şaşırtan Bitcoin Yorumu 3

Bloomberg Intelligence Kıdemli Makro Stratejisti Mike McGlone Bitcoin için kıymetli bir sevieyey işaret ediyor. Analiste nazaran Bitcoin fiyatının 30.000 doların üzerine çıkması halinde yatırımcıların, Bitcoin’in tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştığı 2020 yılında kaydedilen yükseliş trendine emsal kıymetli bir yükseliş trendi beklemeleri gerektiğini ima ediyor.

Şimdiki fiyat geçmişin 12 bin doları

McGlone, Bitcoin’in 30.000 dolarlık fiyatının 2020 rallisinden çabucak evvelki 12.000 dolarlık fiyat noktasını yansıttığını vurguladı. Bağlam sağlamak gerekirse, 2020’de Bitcoin’in fiyatı 12.000 dolar civarında seyretmesine karşın, kripto para ünitesi tarihindeki en kıymetli dalgalanmalardan birini yaşadı. McGlone, bu inanılmaz fiyat artışını, Bitcoin’in 30.000 dolar fiyat aralığını aşması halinde yükselebileceği sürate benzetiyor.

BTC Piyasası: ETF Teklifleri Gecikti! 2 Analistten Şaşırtan Bitcoin Yorumu 4

Yatırımcılar potansiyel bir Bitcoin boğa koşusunun işaretlerini hevesle bekliyor. Başka taraftan tarihin bir diğer harika ralli ile tekerrür etmesini bekliyorlar. Bu bağlamda btcpiyasasi.com olarak baktığımızda 30.000 dolar eşiğini yakından takip edecekler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap