ETF krizi sürüyor: Bitwise’dan geri adım

ETF krizi sürüyor: Bitwise’dan geri adım

Paylaş
BTC Piyasası: ETF krizi sürüyor: Bitwise’dan geri adım

Bitwise, ETF başvurusunu geri çekti. Kelam konusu kararın nedeni bilinmezken, bahisle ilgili rastgele bir açıklama yapılmadı.

Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart, 22 Eylül’de X’te yayınlanan bir yazıda, kripto endeks fonu yöneticisi Bitwise’ın BITC’yi Bitcoin vadeli süreç fonundan Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem fonuna dönüştürme başvurusunu geri çektiğini bildirdi. Bu durum, fonun yalnızca Bitcoin’e maruz kalacağı manasına geliyor.

Nedeni bilinmiyor

Seyffart, Bitwise’ın Genel Danışmanı Katherine Dowling’in ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) Yatırım İdaresi Bölümü’ne gönderdiği ve artık değişiklikle stratejiyi değiştirmeye çalışmadığını belirten bir mektubu paylaştı. Fakat mektupta 10 Ağustos’ta yapılan müracaatın ötesinde fazla detay verilmedi.

Analist, hususun şimdi ayrıntılara sahip olmaması hasebiyle ciddiye alınmaması gerektiğini lakin Valkyrie’nin de geri çekilmesi durumunda, bunun göründüğünden daha fazla şey olduğu manasına gelebileceğini söz etti.

Öte yandan SEC’in öbür spot Bitcoin ETF müracaatlarına ait kararı 31 Ağustos prestijiyle ertelendi; düzenleyici kurum WisdomTree, VanEck, Invesco Galaxy, Wise Origin Bitcoin Trust (Fidelity tarafından) ve BlackRock’tan gelen müracaatları incelemek için daha uzun bir mühlete muhtaçlık olduğuna karar verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap