ETF furyasına yeni bir isim eklendi: Nasdaq!

ETF furyasına yeni bir isim eklendi: Nasdaq!

Paylaş
BTC Piyasası: ETF furyasına yeni bir isim eklendi: Nasdaq!

Nasdaq borsası, Brezilyalı varlık yöneticisi Hashdex’in Ethereum (ETH) ETF’ini listelemek için SEC’e başvurdu.

Kripto sanayisi ismine kritik bir ehemmiyete sahip olan ETF konusu, Nasdaq’ın yeni atağıyla tekrardan gündeme geldi. Nasdaq, Brezilya’da faaliyet gösteren varlık yöneticisi Hashdex’in spot ve vadeli süreçlerde Ethereum ETF‘ini listelemek için Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurdu.

BTC Piyasası: ETF furyasına yeni bir isim eklendi: Nasdaq! 1

Hashdex, ETF öncülüğünde planlamalarını açıkladı

Hashdex Nasdaq Ethereum ETF olarak isimlendirilen fon, Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’na emtia havuzu operatörü olarak kayıtlı ve Ulusal Vadeli Süreçler Birliği üyesi olan Toroso Investments tarafından yönetiliyor ve denetim ediliyor.

Önerilen kripto ETF’inin vadeli süreç kontratlarında mi yoksa spot fonlarda mı tutulacağı, son müracaat sürecinin ana konusu oldu. SEC, birinci başvuruyu onayladı lakin sonrakine onay vermedi. Fon yöneticileri ise, artık farklı yollara başvuruyor.

Hashdex fonu, yatırım maksadını paylarının Nasdaq Ether Referans Fiyatı fiyatındaki günlük değişiklikleri yansıtmasını halinde belirtiyor. Ayrıyeten, CME’de listelenen Ethereum vadeli süreç kontratlarına, nakit ve nakit benzerlerine yatırım yapmak, şirketin planlamaları ortasında yer alıyor.

Nasdaq , 19b-4 formunda, “Fon, spot piyasada fiyat manipülasyonuna daha hassas hale gelebilecek yüzde 100 spot ETH tutmak yerine, spot ETH, ETH Vadeli Süreç Mukaveleleri ve nakit karışımını elinde tutacak.” dedi .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap