Estonya, Kripto Şirketleriyle Zıt Düştü

Estonya, Kripto Şirketleriyle Zıt Düştü

Paylaş
BTC Piyasası: Estonya, Kripto Şirketleriyle Zıt Düştü

Estonya’da Mart ayından itibaren yürürlüğe giren Terör Finansmanını Tedbire ve Kara Para Aklamayı Tedbire kanunları, 400’e yakın kripto şirketini sarstı.

Estonya Hükümetinin evvelki süreçlerde kabul ettiği ve Mart ayında yürürlüğüne giren Terör Finansmanını Tedbire ve Kara Para Aklamayı Tedbire kanunları onlarca kripto şirketini sıkıştırmış halde. Estonya Mali İstihbarat Birimi’nin (FIU), 8 Mayıs’ta yaptığı bir açıklamaya göre, yasanın yürürlüğe girmesinden itibaren 200’e yakın kripto şirketinin istekli olarakkapatıldığını belirtti. Ayrıyeten, 189 şirketin ise “gerekli şartları yerine getirmemesinden” ötürü yetkilerine kısıtlama getirildiğini tabir etti.

BTC Piyasası: Estonya, Kripto Şirketleriyle Zıt Düştü 1

Yeni Maddelerden, Kripto Şirketlerine Engel

İki ay evvel yürürlüğe giren maddeyle birlikte birçok kripto hizmetleri sunan firma, kendri isteğiyle kapanma yoluna gitti. Hizmetlerini sürdürmeye kararlı olan şirtketler ise, yetkilerinin kısıtlanması şartında faaliyetlerini sürdürüyor. Neredeyse 400’e yakın kripto firmasının derinden etkilendiği bu yasalar, Estonyalı kripto yatırımcılarının yansısını çekti.

Kripto piyasasının da negatif ilerlemesini harlayan bu durum yalnızca Estonya’da değil, pek çok ülkede de gündem konusu oldu. Bilhassa de kripto borsaları bazında giderek artan sistemsel problemler ve Fud haberler, ortamı daha da gergin hale getirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap