Eski SEC Yöneticisi: Binance ve SEC Savaşında Kıvılcımlar Bekleyin!

Eski SEC Yöneticisi: Binance ve SEC Savaşında Kıvılcımlar Bekleyin!

Paylaş
BTC Piyasası: Eski SEC Yöneticisi: Binance ve SEC Savaşında Kıvılcımlar Bekleyin!

Eski SEC yetkilisi John Reed-Stark, Binance ve SEC davasına ait geniş çaplı bir kıymetlendirme yaptı. Reed-Stark, gerginliği kastederek, gözlemcilerin davada kimi kıvılcımlar beklemesi gerektiğini söylüyor.

Binance ve SEC davasının kapsamlı analizi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski bir Yöneticisi olan John Reed Stark, kripto dünyasının düzenleyici kurum ile Binance ortasındaki bir sonraki duruşmada “bazı havai fişekler beklemelerini” söylüyor. Reed Stark, her zamanki üslubuyla, Binance ve SEC yasal savaşının durumunu incelemek için vakit ayırdı. Yargıç Faruqui’nin verdiği son dilekçe, ticaret platformunun Ceffu ile olan alakasının görünümünü ortaya koyuyor.

Reed, Binance üzere kripto para üniteleri ve sanayi destekçilerinin değerli bir eleştirmeni olarak statüsünü koruyor. Buna karşın, kazanabileceklerinden emin olmadıkları bir davayı sürdürmek için fazla mesai yaptığını söylediği borsanın mevcut avukat grubunu eleştiriyor. SEC eski Yöneticisi, uzun değerlendirmesine şu formda başlıyor:

SEC, Binance’e saldırdı ve ihlal buyruğu istemekle tehdit etti. SEC ile Binance ortasındaki dava savaşı katlanarak kızışmaya devam ediyor. Bilhassa, kimi sonlu “adli mühür açma” sayesinde (çok sayıda redaksiyon olsa da), SEC’in ABD’deki Binance ile ilgili kuruluşları suçladığı artık bir sır değil: 1) Müşterilerinin varlıklarının kimin denetiminde olduğuna dair kritik bilgileri saklamak; ve 2) Kritik hızlandırılmış keşif gerekliliklerine uymamak.

Dev kripto borsasının daha fazla uğraş etmesi gerekecek!

Binance ve SEC davasındaki belirsizlik düzeyi epeyce yüksek. Reed, bu davayı anlamanın sıkıntı olacağını kabul ediyor. Ayrıyeten Reed, hem dışarıdan gözlemcilerin hem de kurum içi danışmanların, Mahkeme tarafından önümüzdeki hafta başında yapılması planlanan bir sonraki duruşma gerçekleştiğinde hayrete düşebileceklerini belirtiyor.

Bu ortada, son günlerde üst seviye yöneticilerden kimileri şirketten ayrıldı. Bu gelişmelerin ortasında Reed, borsa için daha fazla çaba öngörüyor. Hem SEC’in hem de Binance’in avukatları davalarını savunmaya devam ediyor. Reed, “şüphesiz bir SEC/Binance D.C. federal mahkemesine dönüşecek olan şey sırasında” çok fazla parmakla işaretleme ve geçersiz öfke olacağını söylüyor.

BTC Piyasası: Eski SEC Yöneticisi: Binance ve SEC Savaşında Kıvılcımlar Bekleyin! 1

Binance rekor kıracak mı?

Binance, 2018’deki başlangıcından bu yana baskın ticaret platformu olarak faaliyet gösteriyor. Büyümesiyle birlikte, çeşitli derecelerde karmaşıklık ortaya çıktı. Ayrıyeten, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin en çok takip ettiği ticaret platformu oldu. Bunun yanı sıra, SEC davası kısa tarihindeki en büyük Litmus testi olacak.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, dalın beklentileri şu anda yüksek. Ayrıyeten, pek çok kişi Binance’in, Ripple Labs ve Grayscale Investments’ın son birkaç ay içinde imzaladığı benzerilerini takip etmek için yeni bir kripto-yasal rekor kırmasına yardımcı olacak davası için sağlam bir savunmaya sahip olup olmadığını merak ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap