Eski MtGox CEO’sundan Heyecanlandıran Bitcoin Açıklaması!

Eski MtGox CEO’sundan Heyecanlandıran Bitcoin Açıklaması!

Paylaş
BTC Piyasası: Eski MtGox CEO’sundan Heyecanlandıran Bitcoin Açıklaması!

Bitcoin borsası MtGox’un eski CEO’su Mark Karpeles bugün şaşırtan bir açıklamayla manşetlerde yer aldı. Şu anda 1Feex ile başlayan bir cüzdan adresinde tutulan yaklaşık 80.000 Bitcoin BTC’nin sahipliğine ışık tutuyor. Bu fonları çevreleyen savlar, MtGox’tan transfer edilen BTC’nin sahibi olduğunu ima eden Dr. Craig Wright’ı içeriyor. Lakin Karpeles, transfer için rastgele bir yetkilendirmeyi reddediyor. Fonların feshedilmiş platformdan çalınma ihtimalini açık bir biçimde gündeme getiriyor

Bitcoin için çalıntı mal mı, yasal mülkiyet mi?

Karpeles yaptığı açıklamada, 1 Mart 2011 tarihinde 1Feex adresine gönderilen 79,956.55 Bitcoin’e yer veriyor. Buna nazaran MtGox’un özgün Bitcoin cüzdanı tarafından uygun formda yetkilendirilmediğini onaylıyor. Bu Bitcoin’leri MtGox mal varlığına ve münasebetiyle MtGox alacaklılarına ilişkin çalıntı mallar olarak pahalandırıyor.

BTC Piyasası: Eski MtGox CEO’sundan Heyecanlandıran Bitcoin Açıklaması! 1

Bu açıklama, MtGox alacaklılarının taleplerinin aslında karmaşık olan durumuna bir öbür entrika katmanı daha ekliyor. Pahası 2.3 milyar dolar olan 80,000 Bitcoin BTC’nin yazgısı kelam konusu. Buna nazaran alacaklılar için geri ödenebilir fonlara potansiyel olarak dahil edilmesi açısından belirsizliğini koruyor.

Kritik kararlar gelecek

Halihazırda alacaklılar 2011 yılında meydana gelen atak için geri ödeme beklemekte. Bitcoin BTC geri ödeme için kayıtlar Nisan ayında kapandı. Ayrıyeten öngörülemeyen değişikliklere tabi olmak üzere beklenen ödeme tarihi Ekim olarak belirlendi. Süreç gecikmiş olsa da, geri ödemelerin uzun vadede beklemeye değeceği umuluyor.

BTC Piyasası: Eski MtGox CEO’sundan Heyecanlandıran Bitcoin Açıklaması! 2

Durum hala tahlilden uzak ve ek talepler ya da gelişmeler var. Buna nazaran bunlar varlıkların MtGox alacaklılarına dağıtımını potansiyel olarak etkileyecek. Tokyo Bölge Mahkemesi’nin tekrar yapılandırma komitesi, gerekli onayları alması gerektiğinden, geri ödeme vakit çizelgesindeki rastgele bir değişikliğin anahtarını elinde tutuyor.

Karmaşıklığın ortasında umut Bitcoin sahipleri için

Tazminat için uzun süren bekleyişe karşın, alacaklılar, bilhassa kayıp BTC’nin değerli bedeli göz önüne alındığında, sabırlarının ödüllendirileceği konusunda umutlu olmaya devam ediyor. Yaklaşan geri ödemelerle birlikte 80.000 Bitcoin BTC’nin bahtı, alacaklıların mali uygunlaşmasını kıymetli ölçüde etkileyecektir.

BTC Piyasası: Eski MtGox CEO’sundan Heyecanlandıran Bitcoin Açıklaması! 3

Kripto topluluğu MtGox davasıyla ilgili gelişmeleri yakından izliyor. Başka taraftan kayıp Bitcoin ve gerçek sahiplerini çevreleyen gizem tartışmaların odak noktası olmaya devam ediyor. Bu ilgi cazibeli destanın nasıl gelişeceğini btcpiyasasi.com olarak biz de merak ediyoruz. Ayrıyeten alacaklıların adalet ve tazminat arayışlarında nasıl bir yol izleyeceklerini yalnızca vakit gösterecek. Lakin bu mevzu tahlile kavuştuğunda Bitcoin alanların keyifli olacakları kesin.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap