Eski FTX yetkilisi, beşinci defa savunmaya çıkacak!

Eski FTX yetkilisi, beşinci defa savunmaya çıkacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Eski FTX yetkilisi, beşinci defa savunmaya çıkacak!

FTX’in eski yöneticisi Ryan Salame, Sam Bankman-Friend’a ilişkin yasa dışı kampanyalar hakkında tekrardan tabir vermeyi planlıyor.

Son vakitlerde yasa dışı kampanya mevzularıyla gündemde olan SBF, FTX’in öbür yetkili isimlerini sarsmaya devam ediyor. Bu olaylar hakkında şu ana kadar dört kere savunma veren Ryan Salame, beşinci kere yeminli söz vermeyi planladığını açıkladı. ABD federal savcıları tarafından 14 Ağustos’ta sunulan bir önergede, Salame’nin şahit olarak tabir vermek için müsait olmayacağı belirtiliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Eski FTX yetkilisi, beşinci defa savunmaya çıkacak! 1

Yasa dışı kampayaların sarsıntısı devam ediyor

Mahkeme evrakları ve Federal Seçim Kurulu dataları, hem Nishad Singh hem de Salame’nin Şubat ayında dolandırıcılık ve kampanya finansmanı ihlallerine karışmış olabileceğini ortaya koyuyor. Salame’nin Cumhuriyetçi adaylara 24 milyon dolardan fazla para verdiği ve son seçim döngüsüne neden olduğu bildirildi.

Savcılara nazaran Salame, Kasım 2021’de bir aile üyesine, Bankman-Fried’in, Salame’nin dağıtılmasına yardım edeceği siyasi bağışlar yoluyla kripto aksisi milletvekillerini saf dışı bırakmak istediğini söyledi. Yasa dışı kampanyalar ile kara para aklamayı hedefleyen FTX yetkililerinin olay hakkındaki açıklamaları ise merakla bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap