Eski Facebook Yöneticisi: Bu Altcoin ETH’yi Devirecek!

Eski Facebook Yöneticisi: Bu Altcoin ETH’yi Devirecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Eski Facebook Yöneticisi: Bu Altcoin ETH’yi Devirecek!

Eski Facebook yöneticisi David Marcus, birinci katman Blockchain’lerin geleceğini tartıştığı yakın tarihli tweet’lerinde Bitcoin, Solana ve Ethereum gibi devlerin ne kadar kalıcı olabileceğine değindi. Marcus, giderek hızlanan ve ucuzlayan işlemleriyle “Ethereum rakiplerinin” lider altcoin projesini nasıl devirebileceğini ele alıyor. Uzmanın paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

David Marcus, Bitcoin kalıcı olacağını düşünüyor

Diem stablecoin’in kurucu ortağı olan eski Facebook yöneticisi David Marcus’a göre, Bitcoin önümüzdeki 20 yıl veya daha fazla yıl boyunca kripto segmentinde küresel lider olmaya devam edecek. Ayrıca, piyasa değeri zamanla bileşik faizle artacak. Bunun nedeni, Bitcoin’in belirli bir lidere veya ajansa bağımlı olmadan işlevlerini etkin bir şekilde yerine getirmesi. Marcus şunları söylüyor:

Zamanla artan bileşik alaka düzeyi ile birlikte 20 yılı aşkın bir süre içinde Bitcoin’in tek varlık olacağı ve birinci katman Blockchain’lerin hala ortalarda olacağı açıkça görülüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Eski Facebook Yöneticisi: Bu Altcoin ETH’yi Devirecek! 1

David Marcus, diğer kripto platformları tarafından elde edilecek ek faydalardan emin olsa da, 20 yılı aşkın bir süre içinde kripto piyasasındaki ikinci sırayı koruyabilecek lider altcoin projesini tam olarak belirleyemiyor. Ölçeklenebilirlik ve Ethereum 2.0‘a geçişle ilgili mevcut sorunlar, uzmanları sektördeki gelecekteki hakimiyetini teyit etmeye teşvik etmese de, Ethereum’un konumu kısa vadede en güçlü gibi görünüyor. Marcus, Solana’nın son yenilikleri ve PoS algoritmalarının etkin kullanımı yoluyla piyasadaki konumunu güçlendirmek için önemli bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor:

Farklı kullanım durumları için ikincisi henüz belirlenmedi. Ethereum şimdilik lider durumda, ancak Solana ve diğerleri onların peşinden koşuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Eski Facebook Yöneticisi: Bu Altcoin ETH’yi Devirecek! 2

Hangi altcoin projesi Ethereum’u devirmeye hazır?

Küresel olarak kripto ve geleneksel finansal piyasaların entegrasyonu göz önüne alındığında, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin artan şekilde benimsenmesi kaçınılmaz görünüyor. Aynı zamanda, altcoin’ler arasındaki göreceli roller ve benimseme oranlarındaki değişiklikler oldukça belirgin olabilir. Bu segmentte gelecekteki piyasa dinamikleri büyük ölçüde aşağıdaki faktörlere bağlı:

  • Farklı platformlar tarafından gösterilen yeniliklerin oranı
  • DeFi piyasasının gelişim kalıpları
  • Kullanıcı deneyimi
  • Maliyet dinamikleri ve başlıca çevresel ve sosyal kaygıları ele alma becerisi.
Ulaş Utku Bozdoğan: Eski Facebook Yöneticisi: Bu Altcoin ETH’yi Devirecek! 3

Şu anda Solana, daha yüksek ölçeklenebilirliği, çevre dostu olması ve daha düşük maliyetleri açısından Ethereum ile karşılaştırıldığında birçok önemli avantaja sahip. Proof of stake mekanizmasının benimsenmesiyle Ethereum konsensüs katmanına geçiş, mevcut sorunların çoğunun üstesinden gelmesine izin verebilir. Polkadot ve Cardano dahil olmak üzere diğer kripto platformları da bu alanda ortaya çıkan fırsatları aktif olarak kullanabilir. Akıllı sözleşmeler ayrıca önümüzdeki yıllarda kurumsal dünyada geleneksel finans ve ekonomik hizmetler ile daha iyi entegre olabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap