Eski Coinbase CTO’su Bitcoin Bahsini Kapattı: Neden?

Eski Coinbase CTO’su Bitcoin Bahsini Kapattı: Neden?

Paylaş
BTC Piyasası: Eski Coinbase CTO’su Bitcoin Bahsini Kapattı: Neden?

Btcpiyasasi.com olarak daha evvel aktardığımız üzere önder kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) için 1 milyon dolarlık bahse giren ve 90 gün içerisinde önder kripto’nun 1 milyon dolar düzeylerine kadar yükseleceğini varsayım eden eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan, bu bahsini sona erdirdiğini açıkladı! Bunun akabinde yatırımcılar ise nedenini merak etti! Pekala, neler oldu? İşte detaylar…

Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan açıkladı: Bitcoin bahsimi kapattım!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz Mart ayında yaptığı açıklamalarla dikkat çeken eski Coinbase teknoloji yöneticisi Balaji Srinivasan, önder kripto para ünitesi Bitcoin (BTC)’in 90 günlük bir süreç içerisinde 1 milyon dolar düzeylerine kadar yükseleceğini öne sürmüştü. Bununla bir arada 1 milyon dolarlık bahse giren eski CTO, anlık olarak bu bahsini kapattığını aktardı.

BTC Piyasası: Eski Coinbase CTO’su Bitcoin Bahsini Kapattı: Neden? 1

Eski Coinbase CTO’su Srinivasan’dan gelen açıklamalar ise dikkat çekti. Srinivasan bir trader olmadığını ve 1 milyon doları çöpe atma üzere bir alışkanlığının olmadığını aktarırken, kamu faydasına bir şeyler yapmak istediğini öne sürdü. Bununla birlikte eski Coinbase yetkilisi, Bitcoin’in 1 milyon dolarlık düzeye ulaşacağını düşündüğü bahsini erken kapattığını aktardı. Öte yandan bahsini kaybederek kapatmasıyla bir arada Bitcoin Core geliştirme grubu Chaincode Labs’a 500 bin dolar, Give Directly isimli hayır kurumuna 500 bin dolar ve Twitter üzerinden bahsi kazanan Twitter kullanıcısı James Medlock’a 500 bin dolar bağışladı.

Srinivasan aldığı kararları bir blog üzerinden yayınladı!

Eski Coinbase CTO’su Srinivasan, Bitcoin’e yönelik yaptığı bahsini erken kapatma kararını bir blog yazısında açıklayarak, iktisadın gidişatının sorun olduğunu ve halkın artık yanlışsız bir kıymetlendirme yapmak için hükümete güvenemeyeceğini göstermek istediğini belirtti. Bununla bir arada gayesinin, Bitcoin’in pahası üzerinde üst taraflı baskı oluşturan ABD doları üzere fiat para ünitelerinin istikrarsızlığını göstermek olduğuna dikkat çekti.

https://twitter.com/balajis/status/1653449321185169409

Twitter üzerinden, “Ben yalnızca sizlere aktarmak için bir milyon dolar yaktım, onlar trilyonlarca dolar basıyorlar!” kelamlarıyla aktardığı görüntüde kelamlarını açıklayan isim, birçok yatırımcının da dikkatini çekti ve iktisadın durumuyla ilgili kaygılarını lisana getirdi. Eski Coinbase yetkilisi görüntüde ABD bankaları, hükümet borçları ve öbür potansiyel sıkıntılara dikkat çekmiş ve kendisi için olduğu üzere halk için de alarm verdiğini belirtmiştir. Bununla birlikte aktarılan datalar, Srinivasan’ın bahse girdiği tarih itibariyle Bitcoin’in bedelinin yüzde 10 yükseliş yaşadığı tarafında.

Bitcoin (BTC) fiyat durumu

Lider kripto para ünitesi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde yüzde 3 düşüş yaşadı ve anlık olarak 28.737 dolar düzeyinden süreç görüyor. Bununla bir arada piyasa pahası 556 milyar dolar düzeylerinde bulunan BTC’nin süreç hacmi 16 milyar dolar düzeylerinde bulunuyor.

BTC Piyasası: Eski Coinbase CTO’su Bitcoin Bahsini Kapattı: Neden? 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap