Eski Bankacı, Kripto Para Piyasasının Yeni Madoff’u Oldu!

Eski Bankacı, Kripto Para Piyasasının Yeni Madoff’u Oldu!

Paylaş
BTC Piyasası: Eski Bankacı, Kripto Para Piyasasının Yeni Madoff’u Oldu!

Sahte bir kripto para fonu hakkında devam eden soruşturmada eski Deutsche Bank yöneticisi cürmünü itiraf etti.

2023’ün birinci aylarında uydurma olduğu ortaya çıkan R3 kripto fonuna dair yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. ABD Adalet Bakanlığı’nın geçtğimiz günlerde yaptığı açıklamaya nazaran eski Deutsche Bank yöneticisi Rashawn Russell hatalı olduğunu kabul etti. Şimdi 27 yaşında yüksek mevkilerde vazife alan finansçı artık ise 30 yıla kadar mahpus cezasıyla karşı karşıya.

ABD’li savcılar, Russel’ın “R3 Crypto Fund” isimli geçersiz fon için 2020 sonu ve 2022 yazı ortasında yatırımcıları teşvik ettiğini belirtti. İddianameye nazaran eski bankacı, kelam konusu devirde 29 şahıstan garanti gelir palavrasıyla 1.5 milyon $ para topladı.

Paraları toplayan dolandırıcı, bakiye hesapları üzerinde kolay oynamalar yaparak yatırımcıları uzun mühlet kandırdı. Beşerler elde ettiği geliri kendi hesaplarına taşımak istediğinde ise gerçek ortaya çıktı.

Russel’ın dolandırmak için kullandığı tekniğin Bernie Madoff hadisesi ile benzerliği dikkat çekiyor. Madoff, geçersiz gün sonu raporları düzenleyerek tarihin en büyük ponzi şemasına imza atmıştı. Düzmece yatırım uzmanı ve borsa ortacısı, yatırımcılardan 64 milyar dolar çaldı.

Savcılar, eski Deutsche Bank yöneticisinin de aldığı paralarla hiç bir vakit yatırım yapmadığını ve geçmiş ödemeleri düzenlediğini tespit etti. Rashawn Russell’ın hangi kripto para üniteleri için para topladığı ise şimdi muhakkak değil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap